zachmurzenie duże
-0°
-1°
sobota
MWM Brzesko
ZGK Zawiercie wypowiedziało umowę Gminie Niegowa ws. wywozu śmieci!
06 września 2018 r. | 09:04
10

Uwaga Mieszkańcy Gminy Niegowa. Urząd Gminy Niegowa wydał specjalny komunikat w mediach społecznościowych w związku z wypowiedzeniem przez Zakład Gospodarki Komunalnej Zawiercie umowy na świadczenie usługi odbioru odpadów z terenu gminy.

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że Zakład Gospodarki Komunalnej Zawiercie, wypowiedział Gminie Niegowa umowę świadczenia usługi odbioru odpadów, które to wypowiedzenie jest bezskuteczne, co znaczy że firma powinna świadczyć nadal usługę zgodnie ze złożoną OFERTĄ!!! . Punktem spornym jest ilość odpadów zmieszanych (kosze) i popiołu oraz słaba segregacja. Wykonawca żąda dodatkowego wynagrodzenia, na które nawet Sąd przed którym toczyła się rozprawa w tej sprawie, nie wyraził zgody na taką czynność. Nasze stanowisko jest jednoznaczne,ZGK winno świadczyć usługę. Jeżeli wykonawca żąda od Państwa wydania pojemników to prosimy je wydać, choć czynność ta jest bezprawna. Koszy nie należy opróżniać. Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli wyposażyć Państwa posesje w nowe pojemniki. Do tego momentu prosimy o składowanie odpadów w czarnych workach, które można zakupić we własnym zakresie bądź odebrać od sołtysów, lub w pokoju nr 1610 odpowiedzi na “ZGK Zawiercie wypowiedziało umowę Gminie Niegowa ws. wywozu śmieci!”

 1. Internet pisze:

  To wypowiedzenie umowy znów śmierdzi korupcją.

  11
  3
 2. Janek pisze:

  No na pewno, nie może być inaczej, przecież jak to w urzędzie bez korupcji to się nie uda.

  8
  1
 3. Elvis pisze:

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę znowu ktoś przytuli parę groszy i tak się interes kręci a mieszkańcom gminy się kit wciska

  12
  1
 4. Zofia pisze:

  Podobno gmina nie płaciła od trzech miesięcy Zgk Zawiercie i dlatego wypowiedział umowę…!!!
  A przecież od nas gmina pieniądze zebrała za ten okres….!!!

  12
  1
 5. Płatność pisze:

  Trochę oleju w głowie. W komunikacie jasno jest podane. Gmina nie płaciła dodatkowych roszczeń, co sąd jej przyznał rację. Tyle w temacie

  6
  7
 6. Internet pisze:

  Pracowniku urzędu podpisany “Płatność” pokaż wyrok sądowy a nie wciskaj mieszkańcom bzdur.

  7
  6
 7. Tubylec pisze:

  Kto napisał gminie takie oświadczenie? Właściwie to nie rozumiem, czy to jest informacja dla mieszkańców czy skarga na ZGK? Duże litery, potrójne wykrzykniki, jakaś sprawa w sądzie… Ten pojemnik to za przeproszeniem mam jednak bezprawnie wydać (tak zostało napisane) czy nie wydawać? Nie można było tego napisać po polsku?

  4
  2
 8. Mieszkaniec pisze:

  Jaki pracownik takie oświadczenie.

  1
  2
 9. Ziuta pisze:

  O matko, co za grafoman pisze te informacje. Trzy razy czytałam i nadal nie wiem, co poeta miał na myśli 😀

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *