zachmurzenie duże
14°
12°
wtorek
fot. Mariusz Trepka
Uczniowie z Niegowy i Ludwinowa pojadą na darmowe wycieczki
05 października 2022 r. | 11:31
10

Gmina Niegowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 48 104 zł na wycieczki szkolne organizowane przez Szkoły Podstawowe w Niegowie i Ludwinowie.

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Niegowie odwiedzą w trakcie dwóch wycieczek jednodniowych Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Zamek Królewski w Chęcinach. Uczniowie klas IV-VIII pojadą na dwie wycieczki jednodniowe w trakcie których zwiedzą Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów w Krasiejowie oraz Żelazny łańcuchowy most wiszący na rzece Mała Panew w Ozimku oraz na dwudniową wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, najstarszej kopalni ropy naftowej w Bóbrce, Synagogę w Łańcucie oraz Zamek w Łańcucie.

Ze szkoły w Ludwinowie młodsze dzieci pojadą do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie oraz Zabytkowej kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, natomiast uczniowie starsi pojada na 3-dniową wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzą Hydropolis- Interaktywne Muzeum Wody, Muzeum Mineralogiczne im. Kazimierza Maślankiewicza, Muzeum Uniwersytetu Ogrodniczego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Pawilon Czterech Kopuł i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wszystkie wycieczki muszą odbyć się do 15 grudnia 2022 roku. Przedsięwzięcie to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. /UG/10 odpowiedzi na “Uczniowie z Niegowy i Ludwinowa pojadą na darmowe wycieczki”

 1. Niegowa.... pisze:

  Najpierw niech coś nauczą ,a nie same pracę domowe i wycieczki , później brak wyników…

  4
  4
 2. Ziutek pisze:

  Ale dzieci nie mogą odpowiadać za brak wiedzy nauczycieli .

  2
  2
 3. Nieznajomy pisze:

  Zastanawiam się ile Wam płaci pan redaktor albo ktoś inny….za plucie jadem i obrażanie innych? Jaką czerpiecie z tego satysfakcję, czy zrobił Wam ktoś jakąś krzywdę? Prośba do kilku i tych samych aktywistów : opanujcie się i zabierzcie się do porządnej pracy!

  2
  3
 4. Ryszard pisze:

  Za moich czasów to się w szkole piło

  9
  0
  • Ziutek pisze:

   Za moich też się w szkole piło obowiązkowo mleko .

   1
   0
   • NIEGOWIANIN pisze:

    TAK CZYTAJAC TE MADROSCI ,MAM PROPOZYCJE DLA NAUCZYCIELI, SKORO TAKIE WYNIKI ZLE TO ZOSTAWIAC BARANINE PO 3 LATA W TEJ SAMEJ KLASIE ,AZ NIE BEDA DOBRE WYNIKI..)))) WNIOSKUJE ,ZE WYCIE OWIEC SIEGNELO BY
    GABINEYU WOJTA)))ZE MOZE O WYNIKI BEDA ,ALE PO CO TAK DRASTYCZNIE. ZA MOICH CZASOW JAK KTOS NIE UMIAL TO DA SPZ -KI A NIE LASKOTAC EGO TODZICOW STUDIAMI,BO SASIADA DZIECI TYZ IDA. .NIE BYLO PRAW UCZNIA TYLKO OBOWIAZKI ,NAUKA I KUKTURA,NIE TYLKO NA GLOWIE I PAZNOKCIACH. PRZEMYSLCIE TO NAUCZYCIELE ,CZY NIE WARTO ZASIEGNAC METOD Z PRZESZLOSCI ,SKORO MA JA BYC WYNIKI. .)))))

    0
    0
 5. Ryszard J. pisze:

  Poziom w nauki w NIegowie jest żenujący jak piwo bezalkoholowe.

  11
  0
 6. Balanga J. pisze:

  To prawda ,nawet mozna po nim samochodem bezkarnie jezdzic (:)

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *