zachmurzenie duże
23°
22°
niedziela
Trwają działania NURD
14 listopada 2019 r. | 08:56
0

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci myszkowskiej drogówki prowadzą działania NURD - związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. W tym celu, dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, wykorzystują Ruchome Stanowisko Kierowania i Monitoringu.

Dzisiaj od godzin rannych myszkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania pod nazwą "NURD - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Akcja ta ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów i będzie prowadzona na terenie całego kraju w godzinach od 6.00 do 22.00. W działaniach wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt- Ruchome Stanowisko Kierowania i Monitoringu.wyposażone między innymi w zestawy nowoczesnych kamer. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie przejść dla pieszych i w miejscach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych. Natomiast umundurowani policjanci w radiowozach patrolują kilkaset metrów dalej w miejscach dogodnych do zatrzymywania samochodów. Funkcjonariusze w busie obserwują na monitorach ruch na skrzyżowaniu i ujawniają oraz rejestrują popełniane przez kierowców wykroczenia. Informacje pozwalające na identyfikację pojazdów przekazują swoim umundurowanym kolegom, którzy w sposób bezpieczny zatrzymują sprawców wykroczeń.

Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *