zachmurzenie duże
23°
22°
niedziela
Skarbnik gminy skończyła “zaledwie” CKU!
12 marca 2018 r. | 10:16
33

Urząd Gminy Niegowa poinformował mnie, że Cecylia Lampa - skarbnik gminy Niegowa nie ma wyższych studiów! Ba, skończyła zaledwie Szkołę Policealną dla dorosłych - CKU w Tarnowskich Górach. Lampa jest technikiem rachunkowości, a sami twierdzicie, że nie ma zdanej matury. Postanowiłem to zweryfikować w urzędzie, wysyłając stosowany wniosek.

Nie spotkałem się w żadnej gminie ze skarbnikiem "bez matury" po CKU. To chyba najgorzej wykształcony skarbnik w całym województwie śląskim. Słabe wykształcenie nie przeszkadza jej w zarabianiu ogromnych pieniędzy. Lampa miesięcznie otrzymuje 7130 zł, a według jej ostatniego oświadczenia majątkowego, Lampa zarobiła 95 592 zł w rok.

Przytoczę komentarz jednego z Użytkowników o nicku ryszardgwiazda właśnie w tej sprawie.

Pani Skarbnik pobierała nauki w Żarkach i uzyskała tytuł naukowy „Wykwalifikowany Robotnik Rolny”. Świadectwa maturalnego nie posiada na pewno, bo nie zdawała matury. Można to sprawdzić w aktach szkoły lub w Urzędzie, tylko kto to zrobi. W 1995 r. po znajomości została Skarbnikiem Gminy. Wygryzła poprzedniego długoletniego skarbnika P. Kleszcz. Za czasów Wójta Motyla przez okres ok. 5-6 lat zatrudniła na stanowisku archiwisty swojego syna Marka, który nie zarchiwizował żadnego dokumentu. Wynagrodzenie z gminy pobierał co miesiąc. Zatrudniła w szkole w Niegowie swoją synową żonę Marka. Zatrudniono w księgowości 2 pracownice z wykształceniem ekonomicznym ale to nic nie dało. Kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej z Katowic przeprowadzone w gminie w wydziale księgowości wykazały taki bałagan, ze groziło to dużymi karami pieniężnym. Motyl zatrudnił pracowników RIO z Krakowa zapłacił im z budżetu gminy i zakwaterował w Mirowie przez 2 tyg. P. Wójt utworzyła stanowisko Główny Księgowy Budżetu Gminy. Jest to fikcyjne stanowisko. Skarbnik co miesiąc 7.100, Główna Księgowa ok. 5 tyś. Jak braknie im na pensje to wezmą kredyt. A wszystko i tak pokryją podatnicy. Byle do wyborów.

Mnie zastanawia jedno. Jak ktoś po CKU może zostać skarbnikiem gminy?

PAWEŁ GĄSIORSKI33 odpowiedzi na “Skarbnik gminy skończyła “zaledwie” CKU!”

 1. Wyborca pisze:

  jak ona została skarbnikiem?

  2
  0
 2. Jan Nowak pisze:

  Została przyjęta do pracy przez Motyla tylko dlaczego jeszcze tam pracuje jak jego już dawno nie ma. Czyżby Nasza Pani Doktor bała się jej ?? A tak na marginesie Panie redaktorze to proponował bym się przyjrzeć innym pracownikom UG gdyż to nie jest jedyny przypadek, że praca została załatwiona po znajomości dla osoby bez kwalifikacji.

  0
  1
 3. Pracownik pisze:

  Ale dalej cytowana jest bajka o zatrudnieniu pracowników RIO czyli Regionalnej Izby Obrachunkowej z Krakowa.

  0
  0
 4. Pracownik pisze:

  Została zatrudniona przez Pałęgową na polecenie Milewskiego.

  0
  0
  • wiesiu pisze:

   Dokładnie Milewski żadzil dlatego Lampy. Cesarze. Boroń wszystko pracuje w gminie w wodociagach siostra no zatrudniła syna Dariusza no potem synowa a wogóle sama rodzina pracuje w Gminie Pani Doktor zajmuje się Panem Laseckim a nie Gminą.

   0
   0
 5. Anonim pisze:

  Skoro jeszcze pracuje, to Szanowni Państwo, może oznacza to, że dobrze się sprawuje? Z tego co wiem, to w Urzędzie nie tylko piją kawę, ale i ciężko pracują psychicznie….

  0
  0
 6. Obserwator pisze:

  To już robi się cyrk, została Głównym Księgowym Budżetu Gminy ok.6 tys. ,księguje ZOZ następne wynagrodzenie a teraz ma ochotę zostać Skarbnikiem. Powiedzenie daj komuś palec to już nie odpuści aż weżmie ręke.

  2
  0
 7. Świadomy wyborca pisze:

  Próbował się ktoś zastanawiać jaki jest cel działalności spółki PGMEDIA, będącej redakcja tego oraz kilku innych krytycznie nastawionych do władz lokalnych portali? Na myśl przychodzi mi jedynie pisowska propaganda realizująca taktykę „dziel i rządź”. Jeśli się nie mylę, to możemy w niedalekiej przyszłości oczekiwać prezentacji „jedynie słusznych” kandydatów oraz wychwalania ich nowatorskiego i transparentnego podejścia do samorządności. Dojna zmiana – level ZGARNIAMY SAMORZĄDY ZA WSZELKĄ CENĘ. Jesli taki schemat obowiązuje w całym kraju, to pora ZACZĄĆ MYŚLEĆ albo UCIEKAĆ!

  0
  0
 8. Obserwator pisze:

  Albo ktoś z najbliższej jego rodziny.

  0
  0
 9. Grabarz pisze:

  Ja słyszałem że Boguś ma startować

  0
  1
 10. Wiesiek pisze:

  Przecież to jak ludzie mówiá ,,prosta babina,, dajcie spokój przecież jak kto nie ma szkoły to co ma wiedzieć. Jà pewnie tez zaraz zwolnià, ona pewnie ma już doć, tyle jej co sobie zarobiła….

  2
  0
 11. Wojtek pisze:

  Słyszałem ze Ona sie ma za wielką panią, ale to tylko ona tak ma w swoim wyobrazeniu, bo ludzie to ją mają za zwykłą kobicine z Niegowy….

  2
  0
 12. Obserwator pisze:

  Co Wy chcecie od tej kobiety siedzi cicho nikomu nie wchodzi w drogę ,czego więcej wymagać od urzędnika.

  1
  0
 13. Klara pisze:

  Pewnie Ta pani zna ustawę o rachunkowości jak również ustawę o finansach publicznych Jakie zadania spoczywają na skarbniku w zakresie wewnętrznej kontroli finansowej i ciekawe czy takowy kontrole przeprowadza na przykład zgodności operacji finansowych czy dowodów księgowych

  2
  0
 14. Wiesio pisze:

  Klara znasz dobrze akty prawne i obowiązki księgowej czy przypadkiem nie pracujesz w gminie jako księgowa

  1
  0
 15. Obserwator pisze:

  Wiesio to co piszesz to jest 100% pewność.

  2
  0
 16. Adam pisze:

  Jak to musi się wybielić, Wiesio ma racje, ale i tak wszyscy wiedzą jaką ma wiedze, taką jak i szkołę. .., idzie i o proste pytania pyta tej L. S… I R. N, A POCHWAŁY ZBIERA NA SIEBIE, lizi….lizi…. nie ośmieszajmy się wszyscy w gminie wiemy jak jest….

  1
  0
 17. Mieszkaniec pisze:

  Albina!!! Co Ty opowiadasz, dzięki temu redaktorowi to prawda wychodzi na jaw, brawo Panie redaktorze, takich właśnie potrzeba ludzi oby prawdę przeczytało społeczeństwo. Brawo panie redaktorze. Albina nie broń się już w tak podstępny sposób, wiemy kim jesteś……

  3
  0
 18. Bliżyce pisze:

  Tak trzymać Panie redaktorze, jest pan dobry , pisze pan tak jak jest. Super, niech się wstydzą, a nie puszą…

  2
  0
  • Łutowiec pisze:

   Bliżyce a co powiesz na to, że ta tępa władza da wam drugi mandat we wsi podobno już na najbliższej sesji. Odyńce jedne co nie???!!!!

   1
   0
 19. Obiektywny pisze:

  To prawda, że PG podkręca umieszczane informacje komentarzami pisanymi pod różnymi nickami ale nie usuwa żadnych komentarzy tego mu zarzucić nie można. Albina oczywiście ma pełne prawo do obrony.

  0
  0
 20. Alwazajew pisze:

  “Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczek) dla zapewnienia jej pełnej funkcjonalności oraz do celów statystycznych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację do umieszczania plików cookies na Twoim komputerze. Ok ” Takiej treści komunikat pojawiający się na pierwszej stronie “wniegowie.pl” pozwoli średnio rozgarniętemu użytkownikowi komputera na zidentyfikowanie “anonimowego” ha ha użytkownika 🙂 oraz na przeglądanie zawartości waszych urządzeń mających dostęp do internetu.
  Dobrej zabawy anonimusy 😉

  0
  2
 21. Obiektywny pisze:

  Alwazajew! to prawda że w sieci nikt nie jest anonimowy. Natomiast ty sam umieszczasz komentarze i jesteś tematem niektórych.

  0
  0
 22. Wyborca pisze:

  A czego wy się ludzie boicie, prawdy. Kobita się nie nadaje i już trzeba pisać prawde nie ma szkoły i jak wszyscy twierdzą z tą wiedzą tez u niej krucho. Dobrze ze jest ta strona to chociaz się kazdy prawdy dowie.

  2
  0
 23. Okrasa pisze:

  Racja

  0
  0
 24. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  1
  • Wyborca pisze:

   Banduch, Ty się pomódl ale o rozum dla siebie i nie grzesz tak wzywajác ….. na daremno….. bo już się tak daleko posuwasz ze widać ze boisz się prawdy usłyszeć na swój temat. Chyba troszkę popiłaś i rozum Ci się już myli bo nie mozesz znieść porażki, to świadczy o Twojej niskiej kulturze, zresztą juz nie raz pokazane to było na sesji.A co do tego p. Redaktora to chwała mu ze walczy o to zeby pokazac co się dzieje w naszej gminie, w końcu przedstawia fakty tak jak jest. Super Panie Pawle, dobrze ze pan nam otwiera oczy.

   1
   0
 25. Prorok pisze:

  Narodzie uciśniony i zakompleksiony, który niczego w życiu nie osiągnął, nie martwcie się!!! Już niedługo przyjdzie zbawiciel wam i waszym rodzinom dogodzi, wyciągnie was z głębokiej depresji, będziecie znowu najlepsi w nierobieniu nic, a powodzić się będzie. Wybierzmy Mesjasza niech nas ocali….

  0
  1
 26. Mieszkaniec pisze:

  Kobieto, jaka ty jeste pusta, a wydawało się ze masz wykształcenie. Ciągle powołujesz się na biblię, tobie chyba coś się z głową robi, nie mozesz sobie poradzić i znieść porażki to chyba zaczynasz tobić smutki w kieliszku bo tak o tym Mesjaszu piszesz… Psycha siada.

  0
  0
 27. Rychu pisze:

  Wydawało sie ze jak przychodziła to była taka mądra ułożona na stanowisku, a teraz ośmiesz się brakiem wiedzy, poradności, cel poniżanie innych. Ale pacierz zna dobrze bez błędu, nawet na cyku…..

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *