zachmurzenie duże
23°
22°
niedziela
Segregacja śmieci: Tylko Koziegłowy są gorsze od Niegowy!
29 stycznia 2020 r. | 10:32
1

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - informuje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu myszkowskiego wypadła gmina Niegowie? Niestety, beznadziejnie. Gorzej niż w Niegowie jest tylko w Koziegłowach. Segregowane odpady w Niegowie stanowią tylko 24,40 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Poraj - 48,60 proc.

powiat myszkowski:
Poraj - 48,60%
Myszków - 38,70%
Żarki - 32,50%
Niegowa - 24,40%
Koziegłowy - 18,70%

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Segregacja śmieci: Tylko Koziegłowy są gorsze od Niegowy!”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Przyklad idzie z gory. Odbiór odpadów po niegowsku wedlub urzędu gminy i reko: 1 pojemnik 80 litrów i 2 worki zielone na szkło. Prosze o instrukcje jak w tej konkretnej sytuacji nalezy segregowac smieci zeby nie byc narazonym na zarzut braku segregacji. Płacić tez mamy tylko część czy wogole? Usługa odbioru odpadow nie jest wykonana prawidłowo. Mamy odpowiedz dlaczego niegowa zamyka tabele w segregowaniu śmieci.

    8
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *