zachmurzenie duże
14°
12°
wtorek
fot. Mariusz Trepka facebook
Są pieniądze na przebudowę odcinka drogi od Gorzowka Starego do Łączek
05 czerwca 2018 r. | 10:35
5

Jest kolejne dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej. Tym razem chodzi o drogę gminną nr 680026 S od Gorzkowa Starego do Łączek na długości 430 metrów. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 280 000 zł.

Pieniądze z tzw. powodziówek pochodzą z wniosku z 2013 roku. W 2013 roku gmina Niegowa jako jedna z 18. gmin w Polsce znalazła się w specjalnym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wykazu gmin poszkodowanych w wyniku wystąpienia powodzi w czerwcu lub w lipcu 2013 r., w których stosowane są szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków tych powodzi. Wniosek na drogę od Gorzkowa Starego do Łączek pochodzi z lipca 2013 roku, został złożony zaraz po bardzo intensywnych opadach deszczu przez ówczesnego Wójta Krzysztofa Motyla.

W ubiegłym tygodniu pieniądze na naprawę tej drogi odebrała Wójt Dorota Hajto-Mazur.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Są pieniądze na przebudowę odcinka drogi od Gorzowka Starego do Łączek”

 1. Obserwator pisze:

  Mazurowa spija śmietankę po poprzedniku.

  7
  2
 2. Tomasz Żyznik pisze:

  Poprzednik załatwił pieniądze a te ja tylko odbiera.

  6
  2
 3. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Ciekawy jestem czy obecny Wójt Dorota Hajto-Mazur będzie miała odwagę cywilną i kulturę osobistą i wypowie się publicznie kto zawnioskował o te środki pieniężne i niczego nie zawalił we wniosku czy też bądź o złożenie w odpowiednim terminie. Tutaj obecną Wójt będę monitorował czy przyzna się publicznie że ta droga ,która zostanie wybudowana to zasługa i zabieganie o nią przez poprzedniego WÓJTA PANA KRZYSZTOFA MOTYLA. Obawiam się tylko o to żeby obecna Wójt nie wzięła przykładu z Burmistrza Żarek Podlejskiego bo ten Włodarz to już nagminnie sobie wszystko przypisuje gdzie np.w Żarkach Starostwo Myszków przeprowadziło remont generalny ZS im.Tadeusza Kościuszki i Włodarz Podlejski zaczął na Sesji chwalić się że to on przeprowadził termo-modernizację w/w budynku i po sprostowaniu że jest w błędzie to i tak na swój brak niewiedzy obronił się że budynek stoi w granicach administracyjnych Żarek i temu wszystkiemu przyglądali się i słuchali Radni,Sołtysi,Dyrektorzy różnych jednostek ale chociaż brawa wtedy nie bili Burmistrzowi Podlejskiemu.

  6
  3
 4. Prawdopodobnie to nie ja pisze:

  Ciekawe jest to, że trzeba zburzyć wybudowane drogi przez Motyla, bo są nielegalnie zrobione, tego się już nie napisze tutaj.

  1
  2
 5. Paweł pisze:

  Bzdury jakieś piszesz

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *