zachmurzenie umiarkowane
22°
20°
wtorek
Projekt “Przez Encyklikę “Laudato Si” przy parafii w Niegowie
11 czerwca 2021 r. | 11:56
0

Przy Parafii Św. Mikołaja w Niegowie realizowany jest projekt "Przez Encyklikę "Laudato Si" do stylu życia - edukacja lokalnej społeczności" jest to projekt organizowany przez Caritas Polska w ramach większego projektu "Ekologia integralna encykliki Laudato Si' w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt ten został napisany przez lokalną społeczność, która organizuje miejsce do spotkań lokalnej społeczności przy parafii. Głównym celem projektu jest: Zwiększenie świadomości lokalnej społeczności, jak duży wpływ ma czyste powietrze na życie i zdrowie człowieka oraz zaangażowanie do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz czystego powietrza.

Jest to projekt:
- popularyzujący Encyklikę Laudato Si' - w trosce o wspólny dom napisaną przez Papieża Franciszka
- promujący postawy proekologiczne - odnawialne źródła energii
- pokazujący proste rozwiązania, które nie wymagają dużych nakładów finansowych ani czasowych, a mogą mieć korzystny wpływ na środowisko

Spotkania i warsztaty w ramach projektu odbywają się w STODOLE przy Parafii:
Spotkania które już się odbyły:

25.05.2021r. (Wtorek)
15 uczestników brało udział w warsztatach "Gliniany Liść" na warsztacie każdy wykonał gliniany talerzyk w kształcie liścia, który pod wypaleniu zabierze ze sobą do domu na pamiątkę. W trakcie warsztatu rozmawialiśmy o ekologii, czystym powietrzu oraz przybliżymy słowa Papieża Franciszka z Encykliki Laudato Si' w tym temacie.

31.05.2021r. (Poniedziałek)
Odbyła się inauguracja projektu Przez encyklikę "Laudato Si'" do stylu życia - spotkanie rozpoczniemy od Mszy Św. następnie w Stodole przy wspólnym biesiadowaniu z ekologicznym wege posiłku wysłuchaliśmy konferencji przygotowaną przez Ks. Łukasza Tryndę, która przybliżyła nam Encyklikę Laudato Si'

04.06.2021r. (Piątek) 18.00
Odbyło się spotkanie "Zdrowe powietrze- zdrowy człowiek" oraz spotkanie z dietetykiem. Na warsztatach uczestnicy projektu uzyskali profesjonalną wiedzę na temat ekologicznych produktów, zdrowego odżywiania, poznali sposoby jak dbać o własne zdrowie poprzez jedzenie.

A jeszcze przed nami wydarzenia na które serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Niegowa:

11.06.2021 (Piątek) 17.30
Zapraszamy 15 kobiet na warsztaty "Las w słoiku" każda Pani będzie miała okazję sama z pomocą instruktora zrobić sobie swoją własną kompozycję w słoiku, którą po wykonaniu zabierze ze sobą do domu. Spotkanie to kolejna okazja do spotkania i porozmawianiu o treściach Encykliki Laudato Si' w temacie dbania o nasze wspólne środowisko.

15.06.2021r. (Wtorek) 18.00
Zapraszamy 10 dzieci z osobą towarzyszącą na warsztaty "Jestem eko" uczestnicy stworzą piękne lampiony na bazie słoika ozdobione cytatem z Encykliki Laudato Si' - lampion ten może być symbolem Bożego światła w naszym domu.

23.06.2021r. (Środa) 18.00
Zapraszamy uczestników projektu na spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania połączone ze wspólnym biesiadowaniem przy ekologicznych wege przekąskach.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach i warsztatach, na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Zapraszamy do zapisów pod nr telefonu: 796107005Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *