zachmurzenie duże
-5°
-6°
środa
fot. policja.pl
Pijany i bez uprawnień wpadł w Niegowie
15 kwietnia 2019 r. | 09:01
0

Dwa promile alkoholu wykazało badanie 56-letniego kierowcy volkswagenem, który w ręce mundurowych wpadł na ul. Sobieskiego w Niegowie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz oprócz 500 zł. mandatu karnego za jazdę bez uprawnień, grozi mu też 2 letni pobyt w więzieniu oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys.złotych.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia około godziny 7.20 w Niegowie przy ulicy Sobieskiego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego myszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Kierowca to 56-letni mieszkaniec gminy Niegowa. Jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie powinien siadać "za kółko". Po pierwsze, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a po drugie...był pijany. Jego badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 56-latka zadecyduje prokurator i sąd.

Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *