zachmurzenie duże
-2°
-2°
wtorek
fot. ZSP Sokolniki
Ósmoklasiści z gminy Niegowa najgorsi w powiecie!
10 sierpnia 2020 r. | 11:28
12

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasisty w powiecie myszkowskim. Jak wypadli uczniowie w gminie Żarki?

Z egzaminu z języka polskiego najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z gminy Koziegłowy (średnia 65,19 proc.), najgorsze uczniowie z gminy Niegowa (średnia 54,15 proc.).

Z egzaminu z matematyki najwyższą średnią osiągnęli uczniowie z gminy Koziegłowy (49,18 proc.), najniższą uczniowie z gminy Niegowa (38,37 proc.).

Z egzaminu z języka angielskiego najlepsi byli uczniowie z gminy Myszków (57,06 proc.), najgorsi uczniowie z gminy Niegowa (41,22 proc.).

powiat myszkowski:

język polski (średnia 59,78%):
Koziegłowy - 65,19%
Myszków - 59,02%
Niegowa - 54,15%
Poraj - 58,19%
Żarki - 58,78%

matematyka (średnia 44,87%):
Koziegłowy - 49,18%
Myszków - 43,09%
Niegowa - 38,37%
Poraj - 45,58%
Żarki - 46,70%

język angielski (średnia 53,18%):
Koziegłowy - 52,83%
Myszków - 57,06%
Niegowa - 41,22%
Poraj - 53,35%
Żarki - 51,05%

PAWEŁ GĄSIORSKI



12 odpowiedzi na “Ósmoklasiści z gminy Niegowa najgorsi w powiecie!”

  1. Obserwator pisze:

    Nie należało spodziewać się innych wyników zważywszy na jakość kształcenia oraz pochodzenie dzieci. Można również zauważyć korelację między wysokim poparciem dla partii rządzącej w Gminie Niegowa a niskimi wynikami uczniów.

    12
    7
    • Anna pisze:

      A co według Pana/i ma poparcie dla partii rządzącej a podejście do nauki przez dzieci i nauczycieli? Wyniki są takie a nie inne może dlatego że nauczyciele jak i dzieci zlekceważyli naukę oraz przygotowanie do egzaminów przez siedzenie w domu. Brak kontroli z jakiejkolwiek strony zrobił swoje

      1
      10
      • Obserwator pisze:

        To, że na kandydaturę Prezydenta Andrzeja Dudy jak i partię rządzącą zgodnie z sondażami powyborczymi sukcesywnie popierają osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym. Np. w gminie Myszków głosy między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim rozłożyły się mniej więcej po równo od razu widoczne są lepsze wyniki.

        16
        5
  2. Klasyk pisze:

    Drogi Obserwatorze
    Obrażanie mieszkańców Gminy Niegowa, a zwłaszcza dzieci, przy wykorzystaniu brudnego narzędzia jakim jest polityka, świadczy tylko o niskim poziomie intelektualnym. Jakie są wyniki każdy widzi, a wiązanie ich z pochodzeniem i preferencją polityczną, bez badania przyczyn (badań, nie ocen), jest wróżeniem z fusów.
    Chyba nikt nie podsumowałby Pana/i komentarza lepiej niż znany klasyk, Mark Twain “Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości”.

    11
    5
  3. Part pisze:

    Czyli w pani/pana/czegoś innego czymkolwiek jesteś wyniki egzaminu są uzależnione od kandydata który wygrał? Czyli jak wygra Duda to chłopstwo, wieśniactwo i ogólnie patologia a gdzie Trzaskowski tam są geniusze, ludzie w pełni ucywilizowani i będący przyszłością polski? Bo ich rodzice głosują na tego a nie innego kandydata? Poza tym pochodzenia wiejskiego nie można traktować jako argumentu. Egzamin poszedł lepiej niż w niektórych okręgach miejskich gdzie wygrał Trzaskowski. I cyk cały światopogląd legł w gruzach. Poza tym słabe wyniki są wynikiem epidemii i związanych z tym problemów z nauką. Poza tym w innych gminach wcale nie poszło o niebo lepiej lecz tylko trochę

    7
    5
  4. Obserwator pisze:

    Moim zamiarem nie jest obrażanie kogokolwiek.
    Nie można jednak zanegować faktu, że dzieci z rodzin wiejskich i chłopskich generalnie mają gorsze wyniki w nauce niż dzieci z rodzin, gdzie rodzice posiadają wyższe wykształcenie.
    Nikt również nie zaprzeczy dzieci z gmin wiejskich mają utrudnione korzystanie m. in. z korepetycji ze względu na konieczność dojazdu do miasta, braku dogodnych połączeń autobusowych itp. Zgadzam się również że kształcenie online mogło wpłynąć na wyniki.

    6
    2
  5. Mieszkaniec Moczydła pisze:

    Wyznawcy PIS-u przejęli szkoły i na efekt nie trzeba było długo czekać . A wójt też wiedzą nie grzeszy!

    4
    6
  6. Magdalena K M pisze:

    Kształcenie dzieci powinno rozpocząć się od przedszkola, ba od żłobka . Ale jak ukierunkować pod tym kątem dzieciaki skoro do pracy w żłobku czy w przedszkola przyjmuje się bez kwalifikacji pedagogicznych ,dopiero w trakcie pracy nabywa się kwalifikacje a później są tego efekty takie a nie inne.

    9
    0
    • Klasyk pisze:

      O zgrozo, znowu polityka…, a masz “absolwencie Harwardu” jakieś porównanie do tego, gdy były inne opcje polityczne, robiłeś wójtowi test w zakresie nabytej wiedzy? Mieszkańcu Moczydła, zresztą nie ważne mieszkańcu jakiej miejscowości, trzeba potrafić oddzielić opinie od faktów i dopiero wtedy się wypowiadać. Tego typu opinie, bo to nie ma nic wspólnego z faktami, przynajmniej ich nie ma w Twojej wypowiedzi, mogą kreować zakrzywiony obraz rzeczywistości. Najgorszy ptak to taki, który kala własne gniazdo- chyba wszyscy powinniśmy nauczyć się żyć w rzeczywistości, którą obiera większość, a jak nam się wybór większości nie podoba piętnujmy, ale tylko merytorycznymi argumentami, mającymi ugruntowanie w faktach….:)

      2
      1
  7. Klasyk pisze:

    Magdalena KM, najmocniej przepraszam, moja odpowiedź była kierowana do ” “Mieszkaniec Moczydła”
    Ale skoro już “wbiłem” wTwój post, nie mogę pozostawić bez komentarza, jak zwykle odwołując się do faktów. Co do nauczania w przedszkolu czy żłobku, zgadzam się, już na tym etapie jest kształtowana świadomość naszej przyszłej młodzieży, przy czym efekty dzisiejszego wychowania przedszkolnego, czy żłobkowego, poznamy dopiero za kilka lat. Wyniki tegorocznych 8-klasistów, nie mają nic wspólnego z funkcjonowaniem żłobka, który działa dopiero od ok roku. Dlatego Twoja opinia jest co najmniej przedwczesne, jakieś 10 lat- mam nadzieję że się nie sprawdzi. Poza tym, nabyta wiedza młodzieży, jest efektem pracy padagogów żłobka, przedszkola a przede wszystkim szkoły. Nie możemy też pominąć roli samych rodziców, którzy mają bardzo duże znaczenie w wychowaniu i kształceniu dzieci.

    1
    1
  8. Klasyk pisze:

    Może Pan udowodnić, “że dzieci z rodzin wiejskich i chłopskich generalnie mają gorsze wyniki w nauce niż dzieci z rodzin, gdzie rodzice posiadają wyższe wykształcenie”.
    Chyba coś się Panu pomyliło, albo nie potrafi Pan odróżnić pochodzenia od wykształcenia. Co ma wspólnego pochodzenie z wykształceniem? Ale pomijając brak logiki w Pana wypowiedzi, być może nie był Pan dawno na wsi, otóż dzisiaj na wsi jest mnóstwo osób z wyższym wykształceniem, mając pochodzenie wiejskie i chłopskie- ja jestem tego żywym przykładem i co jesteśmy gorsi?

    3
    3
  9. Gazownik pisze:

    Zakładam gaz, cena 1999zł

    3
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *