zachmurzenie umiarkowane
22°
20°
wtorek
Można zapisać się na przyszłe dofinansowanie do magazynu energii w gminie Niegowa
20 października 2023 r. | 11:44
0

Gmina Niegowa poinformowała o zamiarze uzyskania środków finansowych dla Mieszkańców Gminy Niegowa przeznaczonych na zakup oraz montaż magazynów energii dla gospodarstw domowych.

UWAGA: przewidywana kwota dofinansowania wynosić będzie 85% wartości inwestycji.

Magazyn energii służy do przechowywania nadmiaru energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne – tak aby z tej energii można było skorzystać w momencie kiedy panele nie produkują prądu np. po zmroku. Dzięki magazynowi, sprzęt elektryczny zasilany jest prądem z OZE dłużej, optymalizuje się zatem wskaźnik zużycia energii w gospodarstwie domowym. Przekłada się to bezpośrednio na nasze oszczędności, daje większą niezależność od sieci energetycznej. Latem może w ogóle zapewniać dużą samowystarczalność, uwalniając nas okresowo od konieczności zakupu prądu od dystrybutora.

Magazyny energii zmniejszą również ilość sytuacji kiedy z powodu dużego natężenia energii elektrycznej w sieci, instalacje fotowoltaiczne są automatycznie odcinane od sieci energetycznej, tracąc możliwość oddawania do niej nadwyżek wyprodukowanej w gospodarstwie domowym energii.

BARDZO WAŻNE!!! Wszystkie osoby posiadające instalacje fotowoltaiczne, zainteresowane skorzystaniem z dofinansowania, proszone są o zgłaszanie chęci udziału w Projekcie, osobiście, w budynku Urzędu Gminy Niegowa - pok. 22, lub mailowo na adres ibugaj@niegowa.pl lub gmaciagowska@niegowa.pl W TERMINIE DO 24.10.2023 r., podając adres nieruchomości i telefon kontaktowy.

Pod koniec bieżącego miesiąca (30.10 lub 31.10), zostanie zorganizowane spotkanie, w trakcie którego zostaną wyjaśnione wszystkie etapy prowadzenia inwestycji. Data zostanie podana do publicznej wiadomości, na min. 7 dni przed spotkaniem. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *