słabe opady śniegu
-1°
-2°
wtorek
fot. Mariusz Trepka
Mariusz Trepka nie będzie już posłem
16 października 2023 r. | 11:57
7

W naszym okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu i Senatu trwa liczenie głosów. W większości gmina zakończyło się głosowanie.

Wybory w okręgu 28 wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Za PiSem uplasowała się Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, dalej Lewica, Konfederacja, Bezpartyjni Samorządowcy i Polska Jest Jedna.

Z dużym prawdopodobieństwem, posłami zostali: Lidia Burzyńska, Szymon Giżyński, Andrzej Gawron, Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński i Henryk Kiepura. Niepewny jest mandat Zdzisława Wolskiego, bowiem trzeci mandat może uzyskać Koalicja Obywatelska i prawdopodobnie Przemysław Witek.

Senatorem ponownie został Ryszard Majer, wyprzedzając Krzysztofa Smelę, Jarosława Laseckiego, Monikę Fajer i Mariusz Spiechowicza.

Dobry wynik odnotował Poseł Mariusz Trepka w gminie Niegowa. Mieszkaniec Moczydeł zdobył 45,66 proc. wszystkich głosów oddanych w gminie. Niestety, to za mało, żeby ponownie został posłem.

A jak głosowali wyborcy w gminie Żarki?

Wyniki wyborów w gminie Żarki:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 965 62,18%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 416 13,16%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 315 9,97%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 211 6,68%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA 146 4,62%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA 61 1,93%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 46 1,46%

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Mariusz Trepka nie będzie już posłem”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Czyli powrót na portiernie na Światowit . Gratulacje !

  12
  3
 2. Moczydlanin pisze:

  Cikawe kto zwróci miliony z Dąbrówki i inne wyłudzone z Naszych podatków.

  9
  3
  • Moczydlanka pisze:

   jak widać niektórzy prości ludzie nie powinni mieć dostępu do internetu… pragnę uświadomić, że w internecie nie ma anonimowości i może można pisać kłamstwa i co ślina na język przyniesie ale jeśli komuś o kim piszesz puszczą nerwy, to jest w stanie cię znaleźć… więc proszę czekać cierpliwie na konsekwencje… będzie się działo 😉

   1
   0
 3. Moczydlanin pisze:

  Trepka i jego rodzina przeszli całą gminę ,to jest wynik żenujący i wstyd wyjść na ulice.

  9
  3
 4. Niegoeianin pisze:

  Tak,to wstyd,nie poprzeć swojego posla w 100%,teraz inni będą zabiegac o pieniążki dla regionu….Ale pocieszę wAS – dla SWOJEGO….))))))))))),Teraz samorząd będzie błyszczał z realizacjami inwestycyjnymi, obawiam się,że jeszcze tylko pół roku..)))))BARAWO MY

  4
  3
 5. Janek pisze:

  I bardzo dobrze ze juz nie będzie, co miał pracować w następnej kadencji na innych. bo przecież nikt mu nwet dziękuję nie powiedział Zobaczymy jak teraz gmina, straż i wielu ojców sukcesu gminy niegowa będzie pozyskiwało kasę. i będą się chwalić ze wszystko dzięki nim. Już teraz słychać lament. A tacy wszyscy bohaterowie. Poseł będzie żył, może i lepiej niż jak był posłem.

  5
  2
  • Niegowianin pisze:

   Może i masz racje.Posel zapewne sobie poradzi bardzo dobrze.Wiedza ,praktyka polityczna będą procentować i będą działać na korzyść.A wyborca po raz kolejny po szkodzie okazal sie. gł………i )))))).To jest owczy ped.Na złość gospodarzowi nie ide do zagrody,niech mnie wilki pożrą. ))))))

   5
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *