zachmurzenie umiarkowane
22°
20°
wtorek
Wysokie zarobki nauczycieli. Nie będzie strajku w gminie Niegowa!
25 marca 2019 r. | 13:27
12

Mimo iż w powiecie myszkowskim w przeważającej większości szkół nauczyciele opowiedzieli się za przystąpieniem do Ogólnopolskiego Strajku Nauczycieli, który ma odbyć się 8 kwietnia 2019 roku, to w szkołach na terenie gminy Niegowa nauczyciele byli przeciwni. W gminie Niegowa nauczyciele zarabiają wystarczająco dużo i nie potrzebują podwyżek.

Wielkie brawa dla nauczycieli!

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Wysokie zarobki nauczycieli. Nie będzie strajku w gminie Niegowa!”

 1. Elvis pisze:

  Nie orientuje się ile zarabiają nauczyciele ale i tak za dużo skoro dzieci czeba posłać na korepetycje

  15
  13
 2. OLO pisze:

  Bo ich zastraszyli to nie będą protestować

  14
  8
 3. Nauczyciel pisze:

  Dyrektorów wybrali PIS-owcy

  16
  5
 4. Elvis pisze:

  Najwyraźniej taką miałem polonistów

  4
  3
 5. Mieszkaniec Niegowy pisze:

  We wszystkich szkołach powinni dostać podwyżki oprócz Niegowy za ich brak solidarności z pozostałymi nauczycielami. Patologia !!!!!!!!!

  6
  6
  • Marty pisze:

   Powiem tak. W okolicy jest szkoła stowarzyszeniowa. Nie mają tam karty nauczyciela tylko umowę o pracę. Awans według karty. Nikt tam nie strajkuje. Dostają pensję za wypracowane godziny plus premia uznaniowa za wysługe lat. Wszystkim na kartach poprzewracało się w ….. . Myślicie że podwyżki zmienią poziom nauczania? Nie . Dajcie lekarzowi 8 tys miesięcznie a i tak nie wynajdzie leku na raka. Cudów nie ma. Potrzebna jest zmiana systemu. Koniec lekcji widmo. Koniec kart nauczyciela i udawania że się coś robi. Bo jeśli w klasie jest 5 uczniów i wszyscy wychodzą z lekcji nic nie wiedząc, tylko z zapisanym tematem, to coś poszło nie tak.

   5
   1
 6. Mieszkaniec pisze:

  I bardzo dobrze, że tak zrobili, strajk który polega tylko na tym “dajcie 1000zł” co to za strajk, związki nie zaproponowały żadnych zmian systemowych, które by pomogły im w pracy, a mówienie, że podwyżka zmieni poziom kształcenia bo jak będą więcej zarabiać to ludzie będą ich bardziej szanować? Kto to w ogóle wymyślił? A najlepsze jest to, że oni w ogóle nie szkodzą dziecią, no pewnie bo każdy uczeń ma gdzieś to jak napisze egzamin i gdzie pójdzie do szkoły, co tam. A pan Broniarz mówi, że matury są zagrożone i to nie jest działanie na szkodę uczniów, zwykłe zostawianie się uczniami i tyle kto ma trochę rozumu w głowie to się do tego nie przyznaje, zaproproponujcie zmiany które pomogą wam w kształceniu, zdyscyplinowaniu uczniów i rodziców do współpracy. Ale po co nad tym trzeba by pomyśleć a nasi nauczyciele nauczyli się być kalkami podręczników. Dziękujemy wam nauczyciele z Niegowy, że jesteście ponad tą grę i że wszystkie nasze dzieci mogą spokojnie się uczyć.

  11
  2
 7. Ciekawy pisze:

  Człowieku,o czym Ty piszesz???? Nauczyciele chcą godnie zarabiać a Ty wyskakujesz o zmianach systemowych. Nie o to chodzi w tym strajku…. Skoro w markecie na kasie( bez urazy dla osób tam pracujących)zarabia się więcej to o czym my tutaj mówimy???? Moim zdaniem,bardzo źle zrobili,że nie poparli tego protestu!!!

  2
  8
  • Mieszkaniec pisze:

   Człowieku! Właśnie wiem o czym pisze bo dokładnie wiem ile zarabia nauczyciel, może na początku kariery nie jest to dużo ale w każdej pracy tak jest, ale myślę, że wypłata około 3.5-4 tyś złotych (proszę wliczyć nadgodziny i 13 zobaczymy ile wyjdzie) może nie jest to dużo ale na warunki naszego kraju obowiązki jakie mają i odpowiedizalność na swoim stanowisku nie jest to bardzo mało i proszę mi tutaj nie mówić, że tyle nie zarabiają bo jak mówię akurat dobrze wiem, więc proszę, skończcie płakać.

   6
   2
  • Xxx pisze:

   Było kiedyś takie powiedzenie. Czy się stoi , czy się leży to wypłata się należy. Pasuje do tej sytuacji jak ulał. Wszędzie płacą za efekty pracy a tu często efektów brak. Zresztą co to za strajk kiedy nauczyciele spędzają popołudnie i weekend w domu. Czy widzieliście górnika który w czasie strajku jedzie w niedzielę na obiad? A tu? Taki głodowy z przerwą na obiad.

   6
   1
 8. Arek Fach pisze:

  Skoro ktoś pisze że w markecie zarabia się więcej to myślę że to nauczyciel. Ale ja nie widzę przeszkód by pracować tam gdzie płacą więcej Proponuję przenieść się do marketu bo przecież umiecie liczyć jesteście nauczycielami

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *