zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
poniedziałek
Wójt straciła poparcie. Wybory wygra “ktoś inny”
15 stycznia 2018 r. | 11:43
26

Zakończył się pierwszy w historii gminy Niegowa sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Niegowa. Do wyborów zostało dziewięć miesięcy i jednego możemy być pewni. W najbliższych wyborach samorządowych Wójtem nie zostanie Dorota Hajto-Mazur - wynika z sondażu przedwyborczego, który przeprowadziliśmy w ostatnich dniach.

W sondażu przedwyborczym wystartowało czworo kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez pięć dni oddaliście łącznie 636 głosy. Sondaż pokazuje, że tegoroczne wybory będą ciekawe, ale nie zakończą się jak poprzednie w pierwszej turze. Do głosu bardzo wyraźnie doszła opozycja w stosunku do Wójta.

W sondażu najlepszy okazał się "inny kandydat" ze wszystkich zaproponowanych, co można uznać za sporą niespodziankę. Na "kogoś innego" oddalibyście 29 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu uplasował się były Wójt - Krzysztof Motyl, który może liczyć na 27,40 proc. poparcie. Niewiele mniej otrzymałby wicewojewoda Mariusz Trepka. Trepka o ile wystartuje na dziś może liczyć na 27,10 proc. poparcia.

O starcie w wyborach być może pomyśli Przewodniczący Rady Gminy Niegowa - Mariusz Dzieża. Mimo iż jego wynik nie jest oszałamiający, bo dostał tylko 11,50 proc. głosów, to i tak jest ponad dwukrotnie lepszy od Wójt Doroty Hajto-Mazur. Hajto-Mazur może liczyć tylko na 5 proc. poparcie. Po jej zwycięstwie w 2014 roku, jej sposób rządzenia sprawił, że straciła praktycznie wszystkie głosy swoich wyborców.

Z przeprowadzonych sondaży przedwyborczych w kilkunastu gminach, Hajto-Mazur otrzymała najmniej głosów ze wszystkich włodarzy.

Sondaż pokazuje, że albo pojawi się nowy kandydat, albo Wójtem zostanie ktoś z trójki Motyl, Trepka i Dzieża.

Tegoroczne wybory będa niezwykle ciekawe.

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Wójt straciła poparcie. Wybory wygra “ktoś inny””

 1. Rysiek pisze:

  Trzeba dać szansę komuś innemu żeby trafić na dobrego wójta Ale będzie ciężko

  0
  0
 2. Jarek Kowalski pisze:

  Albo ktoś z biznesu, albo ktoś z wizją i pomysłem.

  0
  0
 3. Wyborca pisze:

  teraz zobaczymy kto będzie dobrym wójtem

  0
  0
 4. wewe pisze:

  a ja obstawiam ze pani wojt nie wystartuje. bo po co się użerać z głupkami za marną kasę. skoro można być lekarzem za dużo większa kasę. jak głosować będą adresaci tej strony, to zakładam że stanowisko wójta obejmie jakiś zadufany w sobie i przekonany o swojej wyjątkowości osobnik, który poza byciu wójtem nić w życiu nie potrafi osiągnąć. biada wam, powiadam. szkoda takiej ładniej gminy. bardzo szkoda.

  0
  0
  • Jasiu pisze:

   Jaki Lekarz taki Wójt jakby była dobrym lekarzem to by na Wójta nie przyszła do tych “głupków” bo jednak prosiła o głosy tych głupków Pani wewe !!!

   0
   0
  • Pepe pisze:

   Do puki wszystko będzie się robić dla kasy i większej kasy a nie dla dobra wykonywanej funkcji to dobrze nie będzie nigdy ja to chyba znam autora????

   0
   0
  • wyborca pisze:

   wewe opisałaś wypisz wymaluj wójt h-m, pokrewieństwo dusz? taka mała mi.

   0
   0
  • wyborca pisze:

   wewe opisałaś wypisz wymaluj wójt h-m, taka mała mi, jak widzę BARDZO DOBRZE się znacie

   0
   0
 5. men pisze:

  Jasiu masz racje współczuję pacjentom

  0
  0
 6. Wkurzony Rychu pisze:

  Jasiu, musimy ja wkurzyc bo trza załatwic prywatne sprawy a nia sie nie da, ona tylko dla ludzi wszystko robi. Trza stym skonczyc. Po co ona te drogi buduje, solary, po co tym lenia strazakom nowe auta stare przeciez tez dojechaly do ognia, po co ona remontuje te stare rudery po policji, lecznice, osrodek kultury, komu potrzebne te chodniki. Tyle lat nic nie bylo i sie zylo. Nie moze tak byc, trza swego wybrac Jasiu i pozalatwiac swoje potrzeby a nie ludziom pomagać.

  0
  0
 7. doświadczony pisze:

  Szanowna pani wójt pani już dziękujemy, nieudolność w zarządzaniu mieniem gminy, nieudolność w prowadzeniu zespołu pracowników to wynik końcowy, z ulgą żegnamy, a na przyszłość dobra rada więcej szacunku do ludzi.

  1
  0
 8. Mariannazniesmaczona pisze:

  ale tu nie ma kogo wybrać pan M. Trepka do czego on się nadaje on nawet obsługi dobrze telefonu nie zna nie mówiąc już o komputerze musi mieć sekretarkę oraz doradcę co i jak gdzie ma mówić i jak się zachować , nawet do pracy podjeżdża limuzyna z kierowcą i go wszędzie wożą co do Katowic drogi nie zna i potem wieczorkiem znów go odwożą jakie on ma wykształcenie że się pcha na wójta ludzie nie porozumienie litości on tylko do wręczania kwiatów i orderów się nadaję j…p jeden po co mu nasza Gmina…..

  0
  0
 9. Mirów pisze:

  Pani Wójt co sobie miała pozałatwiać za kadencji to pozałatwiała na Antolce działki nabyła przekształciła sobie z Panem La..ckim biznesiki porobiła a co znajomości i ludzi na stanowiskach poznała to Jej i rodzinie wystarczy DZIĘKUjemy Pani Wojt

  0
  0
 10. Siwy. pisze:

  Wkurzony Rychu!!!, słyszałem ze drogi to ta pani wybudowała,ale dla siebie na Antolkę I jakiś kawałek innej oby ludzie nie gadali ze tylko na swojà posesje. A co do budynku po policji, to Rychu!!! Tylko przecieła wstège, bo srodki finansowe I cały projekt to wystarał siè poprzedni Wòjt Krzysztof Motyl, z tego co słyszałem to zgoda kuz była za jago kadencji.

  0
  0
 11. Łysy234 pisze:

  NIE CHCEMY PORTIERA TREPKI i Pani WÓJT TEŻ dziękujemy po co nas tu na tym portalu wkurzają takimi szujami nastepny Pan Motyl po co Pan się tu pcha Pan też już tu był po co pana tu wystawili żeby ludzi denerwować przecież Pan dobrze wie OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚĆ te obiecanki to przed wyborami a po wyborach Panie Motyl to się nie znamy co nie ……………..wykorzystać na maksa i w d..ę kopnąć…

  0
  0
 12. Taki ja pisze:

  Hej portal jest chyba po to żeby wszyscy mogli się wypowiedzieć. Widzę dziwną zależność psy wieszacie na tych co najwięcej głosów mieli 😀 no i czasem pani wójt sie dostanie. Czyżby głosowanie nie po waszej mysli poszło? A co do takiej duzej zarandnosci pani wój to zawsze mozna powiedzieć ze od kiedy wojewoda od nas to wszystkie środki są przyznawane.

  0
  0
 13. Wkurzony Rychu pisze:

  Ale sie dzisiaj wkurzylem

  0
  0
 14. Agnieszka pisze:

  Witam jak czytam to wszystko to mi się chce płakać.Wójtowa zła burmistrz Zarek nanajgorszy o Poraju niewspomne.Panie Gasiorski niech pan da juz spokój z oczernianiem ludzi.I mam pytanie do pana kto według pana dobrze by radził w Niegowie i Zarkach?Pozdrawiam -Agnieszka Bednarek.Prosze pozdrowic Marude i Zgrywusa czekam dalej aby zjesc te obiecane lody w Przystan Lesniow????

  0
  0
 15. M.J. pisze:

  Brawo pani Agnieszko za odwagę,tutaj zza parawanu wszyscy strasznie odważni,drogi te, które są budowane to sprzed 3 kadencji napewno plany byly,szkoły też raczej subwencja w całości z poprzedniego SUPER władania rady,o remontach i termomodernizacjach nie wspomne-to też napewno fundusze z poprzedniej koalicji.Remont drogi 789 Zarki Tomiszowice krasnale popchneły i tak można wiele mówic ,ale po co ??? Ci którzy pracują na te dobra -nie oczerniają i nie krzycza publicznie….no cóż sukces zazwyczaj ma wiele ojców…:):)szczególnie przed wyborami..hi hi..Jeszcze jedna sugestja :tak jakos cudownym trafem od nominacji naszego PANA WOJEWODY 99.9 % wniosków naszej gminy przechodzi…..Nawet w w Urzedzie Marszałkowskim-Cóż za zbieżnosc okolicznosci….:):) no i te wozy strażackie i przyszla gazyfikacja……..to wszystko fikcja …..?????????:):) Z wyrazami szacunku dla WSZYSTKICH Michalł J.POZDRAWIAM …….. . I prozba na przyszłośc -może więcej empatii i zdrowego spojrzenia na sprawy….

  0
  0
 16. Zaciekawiony pisze:

  Panie Michale wsadził pan kij w mrowisko 🙂 🙂 🙂 Teraz to sie zacznie pisanie, zaraz wkurzony Rychu wyciągnie następnego Asa z rękawa, mariannazniesmaczona będzie zadawać nastepne pytania i obrażać,(widocznie tak sie robi jak ma sie odpowiednie wykształcenie i zna obsługę telefonu i komputera), swoje trzy grosze dołoży łysy. itp itd. no bo jak to ktoś odważył sie publicznie chwalić wojewodę Trepke, smutne to bardzo jest, jak bardzo dużo w was zawisci.

  0
  0
 17. M.J. pisze:

  Tak wlasnie-duzo zawisci….:(, Urażona duma ,porazka w wyborach, to niepotrzebne, A o Wojewodzie to,nie pochwaly
  ,to fakty……A odrobina rozsadku i skromnosci jeszcze nikomu nie zaszkodzila i te cechy ma Pan Wojewoda,nie biega z transparentem po gminie ,jaki On to jest super …..,To nie jest wazne co pisza ,, ZAWISTNI” …dla nich, a przede wszystkim dla calej spolecznosci warto zabiegac i pracowac ,to pozostanie na lata…A błedy ?? ktory z nas ich nie popelnia,wazne ,czy wynikaja z braku doswiadczenia,czy z pobudek skrajnej prywaty……ufam,ze to pierwsze…..Tylko ludzie,, małego kalibru” oczerniaja innych bezpodstawnie,ponieważ są bezsilni i zazdroszczą innym umiejetnosci działania . Pozdrawiam.Miłego wieczoru M.J. :):).

  0
  0
 18. Niegowian pisze:

  Hm ja myślę że to co sie robi to przecież za Krzysztofa Motyla jeszcze były dotacje i zapotrzebowanie a z tego co obserwuje to ta kadencja nic nie robi droga bankowa była zatwierdzona przez Motyla

  1
  0
  • Kakało pisze:

   Niegowian bankowa to droga powiatowa i powiat dotację pozyskał i był inwestorem. Niegowa dołożyła pieniądze do chodnika i parkingów przy tej drodze. Motyl do tego nic nie ma.

   0
   0
 19. Internet pisze:

  Z tego co słyszałem wszystkie drogi tzw. powodziówki były budowane są budowane dzięki Motylowi . Dzięki temu że gmina była tzw.powodziową wpłynęły środki także na drogi powiatowe.

  0
  0
 20. Obywatel pisze:

  Dobrze ze wójtowej nie będzie. Może jakiś kumaty przyjdzie. Zero jakichkolwiek dofinansowan. W Żarkach już kolejna mają na piece a u nas nic. Zero czegokolwiek.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *