zachmurzenie duże
-0°
-1°
sobota
Radni gminy Niegowa wśród najgorzej wykształconych radnych w Polsce
15 stycznia 2020 r. | 10:30
8

Samorządowy Serwis PAP podał zestawienie wykształcenia radnych w samorządach w całej Polsce. Jak zapewne zauważyliście, do rad gmin dostają się bardzo często osoby, które nie mają wykształcenia, doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, a radnymi zostają tylko dla sowitych diet.

Wśród najgorzej wykształconych radnych w Polsce jest Rada Gminy Niegowa, w której tylko dwóch radnych ma wyższe wykształcenie. Dało to radzie 2348. miejsce w Polsce na 2478. gmin.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Radni gminy Niegowa wśród najgorzej wykształconych radnych w Polsce”

 1. Zainteresowany pisze:

  Zawsze myslalem że wykształcenie nie zawsze idzie w parze z rozumem i wiedzą ale w przypadku naszej gminy to sie nie sprawdziło. Od pluga oderwana ciemna masa!!!

  10
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Po wykształceniu zawodowym dobry piekarz który ma własną firmę elektryk ,mechanik ,stolarz ,malarz, hydrauliki ,czy wielu innych są gośćmi i sobie bardzo dobrze w życiu radzą co widać w naszym otoczeniu po budynkach czy samochodach jakimi jeżdżą. Jeśli chodzi o tych co mają wyższe wykształcenie czasami nie mogą się odnaleźć. Mieliśmy tego przykłady źle napisanych projektów na fotowoltaikę źle napisanych uchwał i takich przykładów można by przytaczać dużo a przecież to robią ludzie z wyższym wykształceniem.

   29
   1
  • Em pisze:

   Te sesje to porazka. Pani przewodniczaca sobie nie radzi, radni z dupy problemy robia hak sa krzoki do wyciecia to kosa i jazda za darmo pieniadze brac. Wszystko ma gmina robic a moze cos od siebie. Do roboty!!!

   6
   2
 2. Mieszkaniec Tomiszowic pisze:

  A nasz radny to lepiej zeby sie nie odzywal.Pi trzezwemu gada glupoty ale jak popije to dopiero jest ubaw. No coz chlop sie caly czas uczy jak nasz Prezydent.

  11
  5
  • Pan pisze:

   Ludzie wybieraja. Jak sie sprzedaha za wódkę i kiełbasę to nie narzekać. Malo kto glosuje zgodnie ze swoim sumieniem. Smutne ?

   22
   2
 3. 7Obywatel pisze:

  Tego co pisał wniosek o fotowoltaike to z miejsca powinien dostać dyscyplinarke. W innych gminach to mają człowieka który zna się na unijnych funduszach.

  12
  1
 4. Kamil pisze:

  No magistrów to tu nie ma za duzo, za to w marketach to co drugi niestety

  5
  0
  • Edward pisze:

   Szkoda slow. Etatowi radni podnosząc ręce przy zaciąganiu kolejnych kredytów są odpowiedzialni za stan zadluzenia gminy. Ile pokoleń będzie spłacać te długi . Strach pomyśleć co będzie w tej kadencji jak żłobek kosztuje już ponad 1.,5 mln a dotacji na ten cel ile? Nasze wnuki a może i prawnuki będą płacić za wasze zachcianki. I chłopy żebyście się jeszcze potrafili wyslowic. Obejrzeliście się na nagraniach z sesji? Żenada

   11
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *