zachmurzenie duże
26°
25°
piątek
Jest wniosek RIO o ukaranie Wójta przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych
02 września 2022 r. | 11:21
6

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach zwróciła się do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych z wnioskiem o ukaranie Wójta Mariusza Rembaka. Chodzi o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Wójta.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości wydatku, niezgodnie z umową z firmą Mat-BUS, przedmiotem której było świadczenie usług przewozowych polegających na dowożeniu i odwożeniu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Niegowa. Wójt zapłacił za usługę, która w miesiącach kwietniu i maja 2020 roku nie została zrealizowana. Chodzi o kwotę w wysokości 24 489,80 zł.

Sprawa jest w toku u Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Jest wniosek RIO o ukaranie Wójta przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych”

 1. Yuti pisze:

  Mariusz fajnie się bawi za nasze pieniądze. Jaka mu grozi kara?

  11
  0
 2. Lolo pisze:

  A na zebraniach to taki najmondrzejszy, geba pełna frazesów, obiecuje remizy, auta strażackie, drogi, a w rzeczywistości to cienias, niekompetentny i do tego gbur. Taki obraz tego Pana. A kare to niech zaplaci z tych 20 tys. co se zawnioskowal.

  13
  0
 3. Ziutek pisze:

  Dostanie z gminy nagrodę i zapłaci karę ,podobnie jak było z wypadkiem w kotłowni ,gdzie odszkodowanie pokryła gmina .

  11
  0
 4. marcin_pyrkowski pisze:

  Mam nadzieję, nie tylk ona karę finansową, ale i przebudzenie ludzi w regionie, aby nie wybierali na stanowiska ludzi tego pokroju jak Rembak czy Tomasz Kucharski z Olsztyna. Frazesy, kłamstwa i sr…e na normalnych ludzi.

  5
  0
 5. Dorota Ciepiela pisze:

  Witam wszystkich,

  W Niegowie nie mieszkam ale kiedy bym nieodwiedziła rodzine/znajomych zawsze słysze jakieś afery i wyśmiewanie jeden-drugiego? Niewiem z czego to wynika z Polskiej mentalności czy braku kultury osobistej? Z mojej strony Pan Wójt jest mężem mojej siostry koleżanki ze szkoły.Pan Rębak jest zwykłym facetem który po prostu próbuje poprawić byt swoich mieszkańców.Notabene udało się zrealizować wiele projektów dotyczących, np.infrastruktury.Osobiście, zawsze kiedy przychodze do UG jestem bardzo miło obsłużona i ponadto bardzo kompetentnie za co bardzo dziekuję.

  Nie rozumiem tej fali krytyki która płynie od ludzi, przecież Pan Rębak bardzo się stara i napewno pomógł by każdemu.Nikt nie jest nueomylny I każdy popełnia błedy.

  Za kilka tygodni i mamy Świeta BN wię proszę bądźmy dla siebie chodź troszke bardziej łaskawsi.

  Życze wszystkim miłego dnia.

  0
  4
 6. Leon pisze:

  A,co kogoś z rodzinki jeszcze przyjac ma ?,skoro taki ołtarzyk na jego czesc ?.Nie jest ,,NASZYM WOJTEM,, Ignorant,a jego kultura osobista jest nie do zaakceptowania. A takie miałem nadzieje 5 lat temu ,na dużą zmianę.TYLKO ROZCZAROWANIE.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *