słabe opady deszczu
14°
13°
sobota
Jeden wniosek za 12 216 zł diety!
22 stycznia 2018 r. | 12:15
13

Jak oceniacie waszych radnych? Patrząc na ranking "oceń radnego", to bardzo różnie. A jak radni pracują na sesjach? Dostałem informację z gminy odnośnie wniosków i interpelacji radnych, jakie złożyli w 2016 roku. Najgorzej wypadli Robert Cacoń i Mariusz Dudek, którzy przez cały rok złożyli jeden wniosek! Dudek za ten okres pobrał 11 100 zł diety, a Cacoń 12 216 zł.

Najbardziej aktywnymi radnymi byli Józef Gromada (25 interpelacji i 7 wniosków) oraz Ryszard Halabowski (21 interpelacji i 10 wniosków).

Listę aktywności na sesjach radnych znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Jeden wniosek za 12 216 zł diety!”

 1. Jarek Kowalski pisze:

  Zostali radnymi dla sowitych diet

  0
  0
 2. wyborca pisze:

  Nieważne czy dieta 1500zł czy 200zł, wszak to nie jest działalność zarobkowa a funkcja społeczna, widać że ci radni są tylko po to by w odpowiednim momencie podnieść ręke.
  APEL Wkurzony Rychu gdzie twój komentarz?

  0
  0
  • Wkurzony Rychu pisze:

   Juz jestem, to mlodemu nie poszlo. Nie pyskuje to ma tak jak i Michał. Dudek tez? Po co to robicie wszystko. Trza stym skonczyc.

   0
   0
   • wyborca pisze:

    Wkurzony Rychu! Jednak odnoszę wrażenie że RC i pan Michał J chociaż zostali tu niemiło wyróżnieni obydwaj to jednak z kompletnie różnych powodów i nie zgadzam się że nieskoszona trawa śliska jezdnia to są sprawy niższej wagi wręcz przeciwnie to sprawy podstawowe, które jak zauważyłeś powinny być zrobione po wykonaniu telefonu do odpowiedniej komórki w urzędzie. Z doświadczenia wiem ze w tej odpowiedniej komórce można prosić przypominać nawet kilkanaście razy do znudzenia. A na wykonanie jakiś prac z pozoru prostych czeka się kilka lat i to nie jest żart.

    0
    0
 3. Robert Cacoń pisze:

  O jest coś o mnie Hihi:) Czytając ten artykuł to można pracę radnego sprowadzić tylko do jednej rzeczy, mianowicie kto więcej zgłosi interpelacji i wniosków, ten jest najlepszy. Oczywiście można i tak. Przychodzić tylko na sesje i komisje z kartką wypisanych interpelacji i więcej nie robić nic tylko zadymy. Posługa radnego to nie tylko sesje na których zgłasza się problemy i uwagi. Po co czekać cały miesiąc, aby publicznie interweniować. Prościej, skuteczniej i o wiele szybciej można przyjść do Urzędu, naświetlić problem, omówić go i skutecznie usunąć. Którzy radni odwiedzają Urząd poza sesjami i komisjami to widać, ale niestety nie na tym portalu, mijamy się często w korytarzach. Tu działa wszystko odwrotnie, Michał jest najgorszy, moja interpelacja kosztowała 12 tys. zł haha. Ciekawy jestem ile ze zgłaszanych interpelacji zostało sfinalizowanych i co to za interpelacje (nieskoszona trawa, śliska jezdnia dwa tygodnie temu, wiszący konar drzewa od dwóch miesięcy)??!! Prościej jest wykonać natychmiastowo telefon do odpowiedniej komórki w Urzędzie, bądź podjechać i temat zamknięty. Pozdrawiam czytelników :))

  0
  0
  • Jarek Kowalski pisze:

   Robert bo was ocenia się po działaniach. A działasz głównie na sesjach. Złożyłeś jeden wniosek i wziąłeś za to ponad 12 tysięcy to są fakty. Szkoda, bo fajny kolega jesteś ale radny słaby.

   0
   0
 4. tomasz bury pisze:

  Ilość nie znaczy jakość. np pan halabowski zgłasza wiele interpelacji ale ich jakość wiele zostawia do życzenia. a
  i można odnieść wrażenie, że jakby mu zabrać kartki z wytycznymi to ilość interpelacji by spadła drastycznie.
  Nie wybiera sie radnego by zgłaszał interpelacje.

  Panie Pawle może zapytajmy gminę o coś bardziej sensownego. Urzędnicy są opłacani z naszych podatków a pan zawala ich nic nie wnoszącymi pytaniami. a oni muszą odpowiadać na te pytania i tracić czas. ja wiem ze chce pan zdeprecjonować obecny układ rządzący. ale może niech pan podniesie poziom. błagam pana, przecież oboje wiemy, że stać pana na znacznie więcej.

  0
  0
  • Jarek Kowalski pisze:

   Skoro nie pasują ci pytania redaktora to poszukaj sobie innej pracy. Mnie bardzo interesuje czy radny pracuje czy się opier…

   0
   0
 5. Nocna zmiana pisze:

  Jestem w pracy i tak sobie czytam A to radny radnego owczarnia że ten czyta z kartki jest najlepszy. Więc lepiej czytać z kartki niż mieć buzię zamknięta, nie przez rok ale przez 8 lat bo to jest chyba druga kadencja radnego. Uważajcie koleżanki i koledzy w pracy na tego pana

  0
  0
 6. M.J. pisze:

  Witam :):)koledzy-nie dajcie sie ogłupiać…..Tym kolegom KROLIKA B….. o to chodzi…skłócic NAS i SPOŁECZEŃSTWO,a wtedy przyjdzie czas na profity dla zainteresowanych takim stanem rzeczy…..:):)Myśle ,że czas pokaże kto miał racje….Dla bardziej sledzacych ten ,,portal” łatwo jest wyciągnąc wnioski o tych głosowaniach -wystarczy popatrzeć na ilosc głosów i ocene ,, OBIEKTYWNĄ” radnych….:)to trąci myszą……. Co do krytyki ,to może czas się wziąć do pracy i współpracy . Bo od negacji wszystkiego… ,lepsze będą pomysły w sprawie funkcjonowania naszej gminy.Z wyrazami szacunku M.J.:):)miłego wieczoru ..:)

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *