zachmurzenie małe
27°
26°
piątek
Jak gmina straciła ponad 900 000 zł
28 stycznia 2022 r. | 12:22
3

Wielu z was prosiło mnie o opublikowanie wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczącego budowy wodociągu w Bliżycach. Przez decyzję Wójt Gminy Niegowa, gmina straciła na odwołaniu 13 600 zł oraz możliwość wykonania przebudowy wodociągu wraz z przyłączami w granicy pasa drogowego drogi powiatowej w miejscowości Bliżyce za 1 697 400 zł, czyli o 888 060 zł taniej, niż w ostatecznym wyborze oferty w drugim przetargu.

Wójt pierwszy przetarg unieważnił i rozpisał na nowo. A w nowym przetargu wygrała firma ECO - TEAM Sp. z o.o. Sp.k z ofertą opiewającą na 2 585 460 zł.

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Jak gmina straciła ponad 900 000 zł”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Kto bogatemu zabroni Żłobek przeplacony, GOK przepłacony i niedokończony. Teraz jeszcze prawie milion więcej za wodociag w blizycach. Do tego doliczyć podwyżkę pensji wójta i diet radnych to całkiem drogo wychodzi ta kadencja. Czy mieszkańcy dadzą radę te wszystkie buble utrzymać? Ale z drugiej strony 900 000 zl to nie starczy po podwyzce na 5 letnia pensje wójta wiec to stosunkowo niewielkie pieniądze jak nie da się zmieścić w 5 letnim planie pensji jednego pracownika. Czym jeszcze nas zaskoczą

  7
  0
 2. Pola pisze:

  Czuć przekręt na odległość .Z miejscowym przedsiębiorcą trudniej musiało być się dogadać .To CBA powinno się przypatrzyć tej inwestycji ,bo coś tu bardzo śmierdzi.

  4
  1
 3. Karo pisze:

  No proszę ten nasz najmondrzejszy Wójt dobrodziej to ma pinindzy w choooj, to się w sądy bawi, a 13 koła w te czy we te, czy 900 tys więcej za wodociąg dla jego Blizyc to co to za afera. Panie Redaktorze za 900 tys. może poleci do wsi woda ciepła, a Wy się czepiacie? Trza przyznać że ma chłop gest, ale w sumie to nie jego piniondze to się może bawić.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *