słabe opady śniegu
-5°
-5°
niedziela
IPN: Andrzej Golibroda to tajny współpracownik SB!
26 lutego 2018 r. | 10:24
20

Pewnie większość z Was o tym słyszała, ale ja dowiedziałem się wczoraj. Radny Andrzej Golibroda to według inwentarza IPN tajny współpracownik SB o pseudonimie "Ewa", zarejestrowany przez Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Częstochowie pod nr Wydz. WSW JW. MSW Katowice 3462/1984.

Golibroda z SB współpracował w latach 1984-1988. Dlaczego jest jeszcze radnym? Dlatego, że w jego przypadku doszło do precedensu. Szczegóły znajdziecie w komunikacie IPN poniżej.

screen inwentarz IPN

Sąd Apelacyjny w Katowicach prawomocnym orzeczeniem z dnia 17 grudnia 2015 r. sygn. akt II AKa 317/15 uchylił orzeczenie Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 29 maja 2015 r. sygn. akt IV K 102/14 stwierdzające, iż Andrzej Golibroda złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.

Sąd Apelacyjny w Katowicach, uchylając wskazane orzeczenie, umorzył postępowanie lustracyjne wobec Andrzeja Golibrody wobec stwierdzenia, iż nie sporządził on oświadczenia lustracyjnego.

W toku całego postępowania lustracyjnego Andrzej Golibroda konsekwentnie wskazywał, iż sporządził wszystkie zapisy odręczne na oświadczeniu lustracyjnym datowanym na dzień 12 lutego 2008 r.

Dopiero w apelacji od orzeczenia uznającego go za „kłamcę lustracyjnego” podniósł, iż nie sporządził wskazanego oświadczenia lustracyjnego – co potwierdziła opinia biegłego z zakresu pisma. Stąd orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Katowicach o sygn. II AKa 31/15 o umorzeniu postępowania – zgodne z wnioskiem prokuratora.

Andrzej Golibroda w trakcie wyborów samorządowych z 2010 i 2014 r. złożył dwukrotnie nieprawdziwe informacje o uprzednim rzekomym złożeniu przez siebie oświadczenia lustracyjnego datowanego na dzień 12 lutego 2008 r.

W dniu 18 lutego 2016 r. skierowano do właściwej miejscowo Prokuratury Rejonowej w Myszkowie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw: podrobienia oświadczenia lustracyjnego przez nieznaną osobę i posłużenia się podrobionym oświadczeniem lustracyjnym przez Andrzeja Golibrodę, a także poświadczenia nieprawdy przez tego ostatniego w dwóch informacjach z 2010 r. i 2014 r. o rzekomym złożeniu przez siebie oświadczenia lustracyjnego datowanego na dzień 12 lutego 2008 r.

Równocześnie zawiadomiono Przewodniczącego Rady Gminy Niegowa oraz Wojewodę Śląskiego, gdyż brak oświadczenia lustracyjnego powinien skutkować pozbawieniem pełnionej funkcji radnego – Andrzej Golibroda został dopuszczony do kandydowania w wyborach samorządowych w 2010 i 2014 roku w wyniku wprowadzenia w błąd Komisji Wyborczej co do rzekomego złożenia oświadczenia lustracyjnego.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “IPN: Andrzej Golibroda to tajny współpracownik SB!”

 1. Wyborca pisze:

  to wina przewodniczącego że on jeszcze jest radnym !

  1
  0
 2. Jarek Kowalski pisze:

  I tak już więcej radnym nie będzie. Szkoda że ma taką przeszłość

  2
  0
  • Wieś pisze:

   SB powinni tępić moim zdaniem każdą złotówkę co ocyganił powinien oddać nie powinien zasiadać przy tym stole co siedzą radni bo wlasnie tak działa SB a on do każdego Wójta się wkleił tylko by ubrać garnitur itd.

   2
   0
 3. Piotr pisze:

  Panie Gąsiorski a wie Pan co oznacza słowo precedens . Na pszyszłość niech Pan lepiej się dokształci i później komentuje pod pseudonimem :Wyborca, Jarek Kowalski te Pana bzdury……..

  0
  0
 4. Helena M pisze:

  U nas w gminie tak właśnie przestrzegają prawa olewają wszystko i żadnych konsekwencji.Powinni dobrać się do tyłka przewodniczącemu że pozwala na samowolę bo przecież ten radny jest nielegalnie i jeszcze powinien zwrócić kasę

  1
  0
 5. Boguś pisze:

  No proszę co za info, w Niedziele jako ministrant zbierasz na tace, a w poniedziałek donosisz Bogusiowi kto ile dał? Masz już doświadczenie i odpowiednią wiedzę jak to się robi :).
  Andrzejku SB to nie Służba Boża, i jeszcze ten pseudonim EWA od swej ślubnej zapewne, wieloletnia Pani Dyrektor szkoły w Ludwinowie, członek KGW (a może też i w KGB? jak mąż w SB to czemu nie, TW ANDRZEJ np. ).
  Powiem krotko, ŻENADA, gęba pełna frazesów, a za uszami bród.
  fuujjjj

  0
  0
  • Wieś pisze:

   Andrzeju znam cie jest mi wstyd za ciebie a ponad to to ja bynajmniej się dział pod stołem a ty wstydu nie masz SB

   2
   0
 6. Obserwator pisze:

  A Więc uchwały podjęte z udziałem Radnego były podjęte z naruszeniem prawa. Organ nadzoru powinien się odnieść do powyższego.

  1
  0
 7. Ewa pisze:

  Uchwały podjęte z naruszeniem prawa, a co z dietą pobraną przez te kilka kadencji?

  0
  0
 8. Obserwator 2 pisze:

  Chyba ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, SB ? A może WSW ? Czy SB i WSW to ta sama instytucja ? Polecam poczytać, pouczyć się historii, co do tego donoszenia czy może raczej doświadczenia w donoszeniu zachęcam do zobaczenia tej teczki i sprawdzenia ile osób zostało skrzywdzonych przez donosy Pana Radnego, rzucajcie oskarżenia podparte dowodami, każdy może jechać do IPN i zobaczyć teczkę, może szanowny Pan Redaktor mógłby jechać i nam jakieś scany wrzucić skoro tak chętnie udostępnia dokumenty z Urzędu Gminy, szkoda mi tylko że wieszacie Państwo psy na człowieku którego tak naprawdę nie znacie. Żyje w tym społeczeństwie już na tyle długo że wiem iż ktokolwiek przyszedł z prośbą o pomoc w jego domu ją otrzymał, czy to ze strony jego czy jego małżonki, ludzie zawsze uśmiechnięci, mili, serdeczni. Zastanawia mnie jedno tylko skoro Golibroda to taki straszny esbek to dlaczego ludzie obdarzyli go tak dużym zaufaniem że już jest trzecią kadencje radnym, jeżeli by nie wywiązywał się ze swoich obowiązków względem społeczności dobrze, nie wygrywał by kolejnych wyborów (polecam sprawdzenie z jaką przewagą wygrywał kolejne wybory). A kiedy ktoś pisze że przyklejał się do kolejnych wójtów to widać jak bardzo osoba ta nie zna pracy w samorządzie, ponieważ jeżeli chcesz aby w Twojej miejscowości miały miejsce jakieś inwestycje musisz być z wójtem, i teraz polecam sprawdzić ile inwestycji było w obecnej kadencji w Gorzkowie (nie wliczać tych dokończonych po poprzednim wójcie) i wtedy się okaże czy był w opozycji czy siedział wójtowi w kieszeni. Nie wiem czy Pan Radny będzie próbować startować czy nie moim zdaniem nie powinien, ale szczerzę trzeba mu oddać jedno był jednym z najlepszych radnych jaki reprezentował Gorzków Nowy i Stary w Radzie Gminy i ktokolwiek będzie po nim będzie miał bardzo wysoko podniesioną poprzeczkę.

  1
  0
  • Wieś pisze:

   To był po prostu LIZUŚ z SB i tyle znam go kolego przez tyle lat cyganił urzędników powinien oddać co do grosza.

   1
   0
 9. Wyborca pisze:

  Ludzie co za bzdury wypisujecie oceńcie najpierw siebie a potem Golbrode postawcie sobie pytanie,jacy jesteście zakłamani, a co jeszcze napiszecie by człowieka oczernic.

  0
  1
 10. Wiesio pisze:

  nic to co piszemy jest prawda a prawda w oczy kole

  1
  0
 11. Obserwator 2 pisze:

  Komentarze Wiesia na poziomie nikt

  0
  1
 12. Obserwator pisze:

  Dajcie spokój Chłopu On i tak ma już dość.Nie kopcie leżącego.

  0
  0
 13. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  2
 14. Internet Niegowa pisze:

  Banduch czy Bodzio?

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *