bezchmurnie
13°
niedziela
Inwestycje za czasów Doroty Hajto-Mazur
14 lutego 2018 r. | 12:57
4

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Niegowa, Wójt Dorota Hajto-Mazur poinformowała radnych o inwestycjach w trakcie trwania jej kadencji. Według wykazu zaprezentowanego przez gminę, Wójt w 2015 roku nie zrealizowała jednej inwestycji (budżet otrzymała w spadku po swoim poprzedniku), w 2016 roku dwóch, a w ubiegłym roku dziewięciu, a w tym roku wszystkich sześciu. Niektóre z tych inwestycji są planowane w tym roku, inne czekają na rozstrzygnięcia.

Łącznie z 62. opublikowanych inwestycji, niezrealizowanych jest 18. z nich.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Inwestycje za czasów Doroty Hajto-Mazur”

 1. Patryk pisze:

  Dzięki Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 listopada 2013 roku w sprawie wykazu gmin poszkodowanych w wyniku wystąpienia powodzi w czerwcu lub w lipcu 2013 r., w których stosowane są szczególne rozwiązania z usuwaniem skutków tych powodzi gmina uzyskała środki tytułowane w wykazie z budżetu państwa.

  0
  0
 2. Patryk pisze:

  Wnioski z wykazem inwestycji zostały złożone i zakwalifikowane do realizacji Wojewodę i Rade Ministrów w 2013 roku -obecnie wpływają do budżetu gminy.

  0
  0
 3. Jarek Kowalski pisze:

  Czyli drogi będą robione dzięki Motylowi?

  0
  0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Czytając opublikowaną informację z wykonania inwestycji sama nazwa mówi z wykonania wręcz można stwierdzić iż niektóre pozycję nie można nazwać inwestycjami tylko bieżącymi naprawami lub zadaniami aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Bez przeprowadzenia pewnych i konkretnych inwestycji rozwój niektórych dziedzin nie jest możliwy brak niezbędnych i opłacalnych
  inwestycje w dziedzinie ochrony środowiska na trwałe pogarsza jakość naszego życia czy władza wykonawcza pomyślała o tym wątpię w to. Czy jest w stanie obecna pani przeprowadzić inwestycje gminy przynoszące bezpośredni dochód z eksploatowania wpływający na zwiększenie dochodów budżetu wątpię w to. Gmina aby być uczestnikiem i partnerem w inwestowaniu powinna znać cele swojego działania i usilnie dążyć do tego. Nawiązanie kontaktów i przyciągnięcie inwestorów podjęcie wspólnych inwestycji również z sąsiednimi gminami zwiększające wpływy do budżetu. Pieniądze trzeba wydawać z głową zabezpieczać interesy gminy racjonalnie gospodarować mieniem komunalnym opracować odpowiednio studium by służyło mieszkańcom ocenić istniejące plany zagospodarowania przestrzennego zaktualizować je dokonać w nich zmian umożliwiających poszerzenie zakresu prowadzonych w gminie inwestycji. Ale to już muszą być odpowiedni ludzie na odpowiednim stanowisku

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *