zachmurzenie duże
13°
11°
poniedziałek
Informacja Wójta odnośnie solarów
13 grudnia 2017 r. | 14:05
2

Wójt Dorota Hajto-Mazur przedstawiła bieżącą sytuację związaną z wypowiedzeniem umowy wykonawcy instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Oświadczenie Wójta zostało opublikowane na stronie Urzędu Gminy Niegowa, a jego treść znajdziecie poniżej.

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że zakończyliśmy procedurę związaną z wypowiedzeniem umowy wykonawcy instalacji solarnych i fotowoltaicznych, firmie Energia Polska S.A. Jednocześnie, informuję że projekt będzie realizowany w roku 2018, po wyborze kolejnego wykonawcy. Powyższa sytuacja w żaden sposób nie zagraża dochowaniu terminów określonych w umowie o dofinansowanie zawartej z Urzędem Marszałkowskim.

Ponieważ w ostatnim czasie, szczególnie w Internecie, pojawiają się "sensacyjne", nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, informacje, pragnę poinformować, że jedynym podmiotem, który posiada rzetelną wiedzę na temat realizowanego Projektu jest Urząd Gminy Niegowa. Zwracam się z prośbą do Beneficjentów Projektu, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań kontaktowali się z pracownikami Referatu Rozwoju, Ochrony Środowiska i Promocji Gminy, pok. nr 16 , tel. 34 315 10 20 wew. 116.

Pragnę Państwa zapewnić, że realizacja projektu nie jest w żaden sposób zagrożona, a termin jego realizacji upływa w dniu 18 września 2018 r. Środki wpłacone przez Beneficjentów w wysokości 256 000,00 zł. , zdeponowane są na odrębnym koncie i nie znajdują się w bieżącym obrocie Gminy.

Na dzień dzisiejszy brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji w zakresie złożenia przez spółkę Energia Polska S.A wniosku o ogłoszenie upadłości. Nadto informuję, że spółka ta nie wystąpiła do Gminy Niegowa z jakimkolwiek roszczeniem o zapłatę.

z poważaniem
Wójt Gminy Niegowa
Dorota Hajto-Mazur2 odpowiedzi na “Informacja Wójta odnośnie solarów”

 1. Bernard Oślizło pisze:

  oby tym razem było lepiej pani wójt

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Przecież to gmina powinna wystąpić z roszczeniami do firmy bo nie dotrzymał warunków umowy zobaczymy czy to zrobią

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *