zachmurzenie duże
-0°
-1°
sobota
GUS: Niegowa w ostatnich latach pozyskała 4,8 mln zł z UE!
02 marca 2018 r. | 09:38
6

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking dotacji unijnych za lata 2014-2016 r. (wartość umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenach gmin w Polsce) dotyczącej perspektywy unijnej 2014-2020. Jak na tym tle wypadła gmina Niegowa?

Bardzo dobrze, patrząc na inne gminy powiatu myszkowskiego. Niegowa, głównie dzięki wnioskom z 2014 roku złożonym przez byłego Wójta Krzysztofa Motyla, pozyskała z Unii Europejskiej do końca 2016 roku aż 4 823 500 zł, co dało jej w rankingu GUS 804 miejsce (na 2238 samorządów). Dla porównania Poraj w tym samym okresie pozyskał zaledwie 1,64 mln zł.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.

Ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “GUS: Niegowa w ostatnich latach pozyskała 4,8 mln zł z UE!”

 1. Harley pisze:

  Niech się obecna wójt pochwali ile złożyła wniosków teraz aby W następnych latach je realizować to będziemy mieli jakieś porównanie

  0
  0
 2. Wyborca pisze:

  no właśnie ile Dorotka złożyła?

  0
  0
 3. Ryszard pisze:

  Ona składa wnioski do starosty jak widzicie aby jej dał działki pod drogę na Antolce a gminą się ona nie przejmuje w ogóle

  0
  0
 4. Obserwator pisze:

  Wychodzi kto tak naprawdę walczył o tą gminę.

  0
  0
 5. Jarek Kowalski pisze:

  Po tej kadencji wygraną i tak będzie wójt.

  0
  0
 6. Walery pisze:

  Krzysztof powróci na białym koniu i będzie dobrze:)

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *