zachmurzenie duże
14°
12°
wtorek
piklo.pl
GKRPA: Ponad 80 proc. budżetu idzie na pensje!
20 grudnia 2017 r. | 10:16
4

Pewnie wszyscy z Was wiedzą o tym, że na terenie gminy Niegowa działa Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jej budżet na 2017 rok wyniósł 71 458 zł, z czego na wynagrodzenia i pochodne aż 59 081 zł.

Kwota wynagrodzenia członków komisji wyniosła 14 400 zł. Za każde spotkanie sześć kobiet otrzymuje po 200 zł.

Więcej w informacji poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “GKRPA: Ponad 80 proc. budżetu idzie na pensje!”

 1. Jacek Kowal pisze:

  Masakra!!!!

  0
  0
 2. Niewazne pisze:

  Ciekawe komu i za co płacą pozostałą kwotę po odjęciu tej z komisji. Ciekawe również jakie działania Ci ludzie podejmują i jakie są faktyczne efekty tej niemałej kwoty.
  Komentatorzy często ( chwilami nie bez racji ) narzekają na prowadzącego te strony, że szuka sensacji i dziur w całym. Czasami jednak wydaje mi się że trafia w miejsca gdzie całe jest jedną wielką dziurą. Niektóre kluby sportowe ( głównie mam tu na myśli piłkarskie ) zrzeszające sporą ilość młodzieży oraz integrujące sporą część lokalnej społeczności dostają ułamek tej kwoty. Dobry strzał moim zdaniem, i jak mniemam dowiemy się również jak to wygląda w innych okolicznych gminach.

  0
  0
 3. Pepe pisze:

  Tą różnicę stanowi pewnie wynagrodzenie pełnomocnika ds. alkoholowych pani Gocył, która jest jednocześnie Dyrektorem Biblioteki w Niegowie członkiem komisji i pełnomocnikiem, nota bene powinna być na emeryturze już od kilku lat. a tu tyle źródeł utrzymania i rzeczywiście żadnych efektów działania tej komisji nie ma oprócz wydawania zgody na sprzedaż alkoholu.

  0
  0
 4. Pepe pisze:

  Tę różnicę stanowi pewnie wynagrodzenie pełnomocnika d/s alkoholowych, którym jest pani Małgorzata Gocył, jednocześnie jest Dyrektorem Biblioteki i członkiem komisji. Tyle kasy jeden człowiek a efektów działania komisji nie ma. Spotykają się po to by wydać zgodę na sprzedaż alkoholu i zazwyczaj ją wydają. Paradoks!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *