zachmurzenie duże
-0°
-1°
sobota
Dziwna sesja w Niegowie
15 czerwca 2018 r. | 10:42
6

Wczoraj odbyła się sesja absolutoryjna. Była bardzo dziwna. Jak zwykle, radni mieli wiele pytań do Wójta, który czasami w bardzo chamski sposób odnosił się do jednego z radnych. Wójt dostała absolutorium. Ale nie to było najdziwniejsze. Radni głosowali nad zmianami w budżecie. Wójt chciała ponad 120 tys. zł przeznaczyć na remont urzędu. Radni woleli dać pieniądze na remont Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. I w pierwszym głosowaniu odrzucili uchwałę Wójta - głosowali przeciwko niej. Część radnych od Wójta bardzo się zdenerwowała i "trzaskając drzwiami" wyszła z sesji i poszła do domu.

Przewodniczący zarządził blisko godzinną przerwę. Po przerwie, co ciekawe, nastąpiła reasumpcja głosowania bez udziału trzech radnych. Tak naprawdę, nie wiadomo czego miała dotyczyć ta reasumpcja, bo Przewodniczący wspominał tylko, że to będzie reasumpcja uchwały bez szczegółów, o którą uchwałę chodzi (wszystko jest nagrane). Jak się później okazało, chodziło o uchwałę dotyczącą zmian w budżecie. Godzinę wcześniej radni głosowali przeciwko niej, godzinę później, już za nią.

Na koniec jeden z Mieszkańców przez 50 minut zadawał pytania Wójtowi i Przewodniczącemu. Całość możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

? Sesja Rady Gminy Niegowa cz.1

Gepostet von Gmina Niegowa am Donnerstag, 14. Juni 2018

? Trwa sesja Rady Gminy Niegowa

Gepostet von Gmina Niegowa am Donnerstag, 14. Juni 2018

 6 odpowiedzi na “Dziwna sesja w Niegowie”

 1. Romek pisze:

  Ten czerwony gostek ma problemy z czytaniem czy nietrzezwy?

  3
  1
 2. Obywatel pisze:

  Czy chodzi o Radnego?

  3
  1
 3. Obserwator pisze:

  Te 120tys. to kolejny etap podziału remontu gminy. Suma mówi , że chodzi o zamówienie z wolnej ręki -bezprzetargowe, myślę że Radni wyczuli podstęp.

  6
  1
 4. Piotr pisze:

  Pani Wójt nie umie nie chce rozmawiać z radnymi dla niej kompromis to słowo obce .Kiedy mieszkańcy sołtysi radni zwracają się do niej z różnymi sprawami to zasłania się tym że nie ma pieniędzy a tu nagle ni z gruszki ni z pietruszki znalazły się pieniądze na remont skrzydła budynku urzędu gminy 121tyś.zł. połorzenie paru metrów płytek częściowa wymiana instalacji elektrycznej i demontaż paneli ściennych dziwna sprawa dużo daje do myślenia. Tym bardziej że ten remont nie był planowany w budżecie na 2018 rok .Przecież ten remont robił były Wójt Motyl i jak go spieprzył to jeżeli go wybiorą w nowej kadencji mieszkańcy na Wójta to niech go poprawi zgodnie z wytycznymi w zaleceniach pokontrolnych. A Pani Wójt swoim postępowaniem sama zasłużyła sobie na takie relacje ze strony radnych nawet po udzielonym absolutorium publicznie na sesji nie umie podziękować a wydawało by się. że taka uczona .

  6
  1
 5. Andzia pisze:

  Obejrzałam sesje i widzę brak profesjonalizmu i wiedzy radnych z przewodniczącym na czele, którzy odrzucili uchwałę a później ją przyjęli. Dobrze że to nagrywacie. Byłam w gminie po papiery od solarów i po remoncie widać świeżość, ale ta część gdzie dali mi pismo to wstyd dla urzędu, wygląd komunistyczny, brak estetyki.

  2
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *