zachmurzenie duże
22°
18°
poniedziałek
MWM Brzesko
Drastyczna podwyżka za śmieci
14 grudnia 2018 r. | 12:40
15

Nie spodoba się ta informacja Mieszkańcom gminy Niegowa. Nowy Wójt Mariusz Rembak oraz nowa Rada Gminy Niegowa podnieśli opłaty za odbieranie odpadów komunalnych o blisko 100 proc. Teraz za odpady selektywne zapłacicie 12,70 zł (było 6,50 zł), a za odpady mieszane aż 25,40 zł (było 13 zł).

Szczegóły w uchwale poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Drastyczna podwyżka za śmieci”

 1. Mieszkaniec gminy pisze:

  Drogo to raz a najgorsze ,że płacimy cały czas za śmieci ,ktore nie są odbierane z posesji. Za co gmina bierze pieniądze. Jak tak można?a swoja drogą przecież gmina dostała “pieniądze od firmy która zrezygnowała ” mało im …jak zwykle…

  47
  0
 2. Obywatel pisze:

  Brawo wójt

  34
  4
 3. Mieszkanka pisze:

  Było jak było ale 12.70 to już istna przesada !!! W domu w którym mieszka 7 osób suma będzie wynosiła prawie 90 zł skąd na to brać ?!

  43
  1
 4. Janek pisze:

  Najlepsze z chyba wygrała ta są firma co zrezygnowała

  17
  0
 5. anonim pisze:

  Brawa dla wójta eh

  36
  3
 6. P.wit. pisze:

  Komentujcie nie znając sprawy od podstaw, przeszli radni z poprzedniej kadencji- którzy do takiej sytuacji doprowadzili!!!
  Firma, która odbierała śmieci, za pozno „obudziła” się z podwyżka, w całym powiecie nie było tak niskich cen jak u nas. Wina nie leży po stronie rady, ani wójta, takie są ceny, kto zaglebi się w temat wszystko zrozumie.
  A do sytuacji komediowych z śmieciami, doprowadzili radni w poprzedniej kadencji.
  Teraz my za to placimy. zagłosowali za, bo widzą jak sytuacje wyglądają w pobliskich lasach i wiedza, ze taniej nie ugrają.

  6
  2
 7. Piotr pisze:

  A miło być tak dobrze gratulacje dla nowego wójta i rady

  32
  1
 8. Mieszkaniec pisze:

  Przyglądając się wypowiedzią na sesji o śmieciach podczas transmisji to przecież ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach daje możliwości zwolnić w całości lub w części z opłat rodziny wielodzietne o których mowa w przepisach o karcie dużej rodziny. Kalkulowanie że paliwo poszło do góry ,energia ,opłaty na wysypisku itp ,to póki co jeszcze nie wszystko poszło do góry a wy podnieśliscie opłaty o 100%. To podmiot który odbiera odpady od mieszkańców firma powinna sobie kalkulować te wszystkie czynniki . Szanowni rządzący jeśli ktoś ma do sprzedania indyka i chce za niego 500 złoty to trzeba mu powiedzieć człowieku tak drogo masz 400 złoty. Negocjowanie wyczerpanie wszystkie możliwości nie uderzanie z górnej półki bo tak jest najprościej .Czy już Zapomnieliście jak prosiliście o głos tak nie dawno.

  50
  4
 9. Oby pisze:

  Już się dostali do koryta. To wszystkie obietnice do teczki będą na przyszłe wybory.

  50
  2
 10. al pisze:

  “Problem śmieciowy” to główny problem gminy Niegowa od wyborów. Niestety życie pokazało, że obietnice przed wyborami są “puste”. Wiadome, że cena od osoby za segregowanie śmieci 6,50 się nie utrzyma ale prawie 13zł za segregację to gruba przesada. Gmina już zapomniała, co obecnie od 3 miesięcy działo się na posesjach ze śmieciami. Przez nie odbieranie ich co miesiąc, co poniektórzy mieszkańcy mają problem ze składowaniem odpadów, bo po prostu nie mają na to miejsca. Pasowałoby teraz zapukać do drzwi wybranych radnych i wójta (tak jak oni nachodzili mieszkańców prosząc o głosy), i zapytać o obietnice przedwyborcze, bo w tym przypadku polegli na całej linii…

  4
  1
 11. Mieszkaniec pisze:

  Wójt że swita już obywatelom ulżyli jedną sprawę. Szybkie i sprawne działanie na rzecz mieszkańców od samego początku.

  14
  0
 12. Tuturutu pisze:

  Może już dajcie spokój, co? “Afera śmieciowa” wypłynęła przed wyborami, pamiętacie jeszcze? Podwyżki wprowadzane są prawie we wszystkich nowych umowach w okolicy.
  Faktycznie dla dużych rodzin można wprowadzić działania osłonowe, ale cudów trudno oczekiwać

  9
  9
 13. Roko pisze:

  Mamy najdroższe śmieci w powiecie ot co

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *