zachmurzenie duże
-5°
-6°
środa
fot. wykop.pl
Alkohole w Niegowie: Wódka najpopularniejsza!
24 stycznia 2018 r. | 13:02
8

W gminie Niegowa pije się mało alkoholu. Szczególnie gdy porównamy inne gminy powiatu myszkowskiego. Według ostatnich danych, w 2016 roku Mieszkańcy i osoby przyjezdne zakupiły alkohol na terenie gminy za 1 804 654,92 zł. Mieszkańcy wydali na alkohol o ponad 165 tys. zł więcej niż w 2015 roku. Najpopularniejszym alkoholem są różnego rodzaju wódki, na które Mieszkańcy przeznaczyli ponad 780 507,82 zł. Najgorzej sprzedają się wina - 136 tys. zł.

Piwo było jedynym alkoholem w 2016 roku notującym spadek sprzedaży. W ubiegłym roku Mieszkańcy wydali na piwo 702 tys. zł, w porównaniu do 746 tys. zł w 2015 roku.

Dane sprzedażowe znajdziecie w tabeli poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Alkohole w Niegowie: Wódka najpopularniejsza!”

 1. Jarek Kowalski pisze:

  Zaskakujące słabe wyniki piwa !

  0
  0
 2. tomasz bury pisze:

  Krótki przepis jak w pięć jat zarobić 1 000 000 zł.

  Czyli kolejny przykład brawurowego dziennikarstwa śledczego… Ale powiedzmy sobie szczerze. Pawle nie robisz tego za uścisk dłoni pana Schetyny? To może być dobrze prosperujący biznes za który zapłacimy my podatnicy. Policzmy więc.

  Cel biznesowy – przywrócić na stołek ludzi z Platformy Obywatelskiej – sensownie sterując bezsensownymi informacjami. Koszt inwestycji – powiedzmy 2000 zł na zbudowanie strony. Wszystkie strony są na podobnym wzorze. Plus koszt znaczków do gminy, koperty i papier oraz tusz do drukarek. Koszt serwera roczny około 150 zł, koszt domen – łącznie może 300 rocznie. Partia podsuwa pytania, z których można upichcić mniej lub bardziej sensowne insynuacje. Więc koszty prawników przygotowujących pytania pokrywa Schetyna. Do wszystkich gmin wędrują te same pytania. Więc to tez obniża koszty. Moderowanie stronami trochę czasu zajmuje. Ale jak już rozbuchamy emocje społeczne, to strona się sama będzie napędzać.

  Co proponuje Schetyna. Ja się domyślam. Jak wywalisz obecną władzę i wprowadzisz naszą to gmina daje ci powiedzmy 3000 zł na reklamy i promocje. Miesięcznie!!!!! Czemu pan Paweł nie zapytał ile poprzedni wójt wydał na promocje w lokalnych mediach, i dla czego najwięcej przed wyborami?
  I nie zestawił tego z obecną władzą. No nie ważne. Liczmy dalej.

  3000 x 12 miesięcy daje 36 000 zł. razy pięć lat, bo tyle teraz będzie wynosić kadencja wójta, daje 180000. Od każdej gminy. Razy liczba gmin.

  Myślę, że spokojnie w ciągu pięciu lat pan Paweł zarobi na czysto 1 000 000.

  Panie Schetyna ja to zrobie za połowę tej kwoty. I nie będę robił błędów stylistycznych.

  0
  0
  • Jarek Kowalski pisze:

   Tylko milion? On pewnie dwa miliony wyciągnie drogi Tomaszu. Niech zarobi i dziesięć, ale niech nie przestaje pisać o tych gminach.

   0
   0
  • alwazajew pisze:

   Eee tam Schetyna. Kolejna manipulacja. Wniegowie.pl i inne tej stronie podobne jak i gazetka demokratyczna to produkty pisowskiej propagandy. Mozna sie zgodzic z faktem ze finansowanie takich pseudo stronek odbywa sie ze srodkow publicznych konkretnie ze srodkow pis na które składają się wszyscy podatnicy. Czyżby pseudo redaktor podszywa się pod pana Tomasza Burego w celu uwiarygodnienia wpisów?

   0
   0
 3. Antolka pisze:

  Ja i cała wieś za tym niech zarabia i pisze bo to darmo a za gazete Myszkowska trza płacić a tam same reklamy przedtem to chociaż Pani Genowefa od Senatora naszego wycieczki fajne organizowała a teraz gdzie ona sie podziała .

  0
  0
 4. tomasz bury pisze:

  Dziesięć baniek? Panie Pawle to ile pan tych gmin obstawia? Kiedyś widziałem podlinkowanie do innych stron na tej stronie, ale już nie widzę. no chyba że jest to tajemnica handlowa ? A jak nie to proszę o info.

  0
  0
 5. Antolka pisze:

  dobra ta stronka jest bo przynajmniej jest co zima robić i teraz wiemy że trza mieć internet i przynajmniej widzimy jakich mamy radnych i co robią narazie bo lecą wiadomości , a zara trza krowy doić .

  0
  0
 6. tomasz bury pisze:

  😉

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *