zachmurzenie duże
-0°
-1°
sobota
fot. GKS Jura Niegowa
Gmina rozstrzygnęła konkurs na sport. Pieniądze otrzyma tylko jeden klub
02 kwietnia 2021 r. | 11:48
9

Gmina Niegowa rozstrzygnęła konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2021 roku. Do konkursu wpłynęła tylko jedna oferta - Gminnego Klubu Sportowego Jura Niegowa.

Po rozpatrzeniu wniosku, GKS Jura Niegowa otrzyma wsparcie w wysokości 70 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Gmina rozstrzygnęła konkurs na sport. Pieniądze otrzyma tylko jeden klub”

 1. Obiektywna pisze:

  Nikt inny nie występował ,bo wiedział ,że nie dostanie .

  4
  7
 2. Obiektywny pisze:

  Z tego co kojarzę to na terenie gminy nie ma zbyt wiele podmiotów które mogly by się ubiegac o dotacje na ten cel, a dodatkowo jest to jedyny podmiot który promuje i propaguje rozwoj po przez sport jest to tez wizytowka gminy i moim zdaniem wywiazuje sie z powiezonych zadań, zreszta obserwuję to co sie dzieje w Klubie i uwarzam ze pieniadze ktore otrzymuje z dotacji mu się należą.

  5
  9
 3. Obiektywna pisze:

  Obiektywny chyba bierze udział w konsumowaniu dotacji.

  4
  5
  • Mieszkaniec pisze:

   Ta wygląda jakby prezes dal głos

   4
   3
   • Zawodnik pisze:

    Jako osoba uczęszczająca na treningi w klubie mogę powiedzieć, że Zarząd który jest w chwili obecnej robi naprawdę dużo. Nikt wcześniej nie zrobił tyle dla JURY co oni teraz, no może poza p. Milewskim. Wyremontowano cały środek budynku klubowego włącznie z nowymi szatniami, murawa na boisku jest naprawdę piękna, sprzęt itd. Najlepiej proszę przyjść i samemu to zobaczyć.

    4
    5
    • Mieszkaniec Niegowy pisze:

     Zawodnik w jakim świecie Ty żyjesz ? Czy nie pamiętasz, że za fantazje Milewskiego ,ktoś dostał wysoki wyrok -wszystko dotyczyło prac na stadionie .popytaj ludzi starszych od siebie i dopiero wyciągnij wnioski .Nie należy tworzyć własnej historii nie opartej na faktach.

     4
     2
     • Obserwator pisze:

      Masz rację Mieszkańcu Niegowy ,z tego co słyszałem, to w tamtych czasach jednym rachunkiem rozliczało się nawet 3 sponsorów .Nic dodać nic ująć.

      2
      0
 4. Kuba Lamch pisze:

  Szanowni mieszkańcy,
  Wiele osób zadaje nam pytanie: dlaczego jako stowarzyszenie Teraz Jura wywodzące się z Niegowy nie przystąpiliśmy do konkursu. Uznaliśmy, że środki przeznaczane na sport najlepiej wykorzysta Gminny Klub Sportowy Jura Niegowa, w którym na co dzień trenuje młodzież i dzieciaki z naszego terenu. Na chwilę obecną w Niegowie i okolicznych miejscowościach nie ma klubu sportowego, który działa na skalę szerszą niż niegowska Jura. Niezłożenie wniosku do konkursu nie oznacza jednak, że jako stowarzyszenie nie będziemy organizować przedsięwzięć sportowych, wręcz przeciwnie. W momencie, gdy tylko sytuacja pandemiczna pozwoli nam na działanie, zaczniemy realizować projekty sportowe, które od dłuższego czasu czekają na wdrożenie. Mam ogromną nadzieję, że nie tylko Jura, ale także inne podmioty przyłączą się do naszych inicjatyw. Ostatnia akcja, podczas której zbieraliśmy rzeczy dla Oliwki chorej na SMA, pokazała po pierwsze, że nasi mieszkańcy chętnie włączają się w inicjatywy, a po drugie mogli Państwo zobaczyć, że wcale nie potrzeba dużych środków, by zorganizować przedsięwzięcie, które zmobilizuje ogromną społeczność z gminy Niegowa, a także miejscowości ościennych. Serdecznie pozdrawiam.

  10
  2
 5. Piotr Golibroda pisze:

  Nie jestem ani Prezesem, ani tez nie biore udzialu w ,,konsumpcji” dotacji, i tak sie sklada ze nigdy nie bralem ? zgadam sie tez z Kuba ze nie ma na terenie Gminy Niegowa drugiej instytucji ktora działa na tak szeroką skale a do tego niezbedne są naklady finansowe na sprzet, utrzymanie stadionu (jednego z ladniejszych w okolicy ktorego zazdroszczą drużyny z gmin osciennych np Przyrow, czy Janów) do tego utrzymanie grup młodzieżowych gdzie dzieciaków jest naprawde duże grono, a tak sie sklada ze Gmina Niegowa jest gmina wiejską gdzie nie ma zbyt wiele mozliwosci dla finansowania klubu sportowego w inny sposób i dotacja z budrzetu gminy jest w zasadzie jedyną szansą na jego przetrwanie. Dlatego uwarzam ze srodki są dla Jury niezbędne i że są porzytkowane w sposob który bynajmniej w mojej ocenie jest zgodny z jej potrzebami. Pozdrawiam Piotr Golibroda

  3
  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *