zachmurzenie duże
-5°
-8°
niedziela
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sokolnikach
Za dużo wiernych w kościele w Sokolnikach. Sprawa trafiła do Prokuratury
07 kwietnia 2021 r. | 12:52
15

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie zajmie się sprawą nieprzestrzegania obostrzeń epidemicznych w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Sokolnikach. Do złamania obostrzeń związanych z liczbą osób, które mogły przebywać w kościele, miało dojść w sobotę 3 kwietnia 2021 roku.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji w Myszkowie nie przerwali mszy. Policjanci ustawili się przed wyjściem, gdzie wszystkie osoby wychodzące z kościoła zostały nagrane. Zostały nagrane również samochody wraz z numerami rejestracyjnymi.

- Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie, że na parkingu przed kościołem jest mnóstwo samochodów, co może świadczyć o dużej liczbie wiernych przebywających w kościele. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że w kościele jest znacznie więcej osób, niż pozwalają na to przepisy. Policjanci sfilmowali ludzi wychodzących z kościoła oraz samochody na parkingu. Materiał jest obszerny i został przekazany do prokuratury w zw. z ewentualnym złamaniem art. 165 kodeksu karnego. Teraz prokuratura oceni, czy doszło do złamania przepisów - powiedziała w rozmowie z nami Barbara Poznańska z KPP w Myszkowie.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Za dużo wiernych w kościele w Sokolnikach. Sprawa trafiła do Prokuratury”

 1. Dąbrowiok pisze:

  judasze!

  19
  11
  • Darek pisze:

   Może i judasze, ale skoro są obostrzenia to należy ich przestrzegać! Co ma powiedzieć taki fryzjer czy restaurator gdzie nie może prowadzić działalność bo zaraz mandat i kara a w Kościele jest po 200 osób i nikt sobie z tego nic nie robi..

   38
   13
   • Mam pisze:

    Co za prymitywne myślenie – co ma powiedzieć fryzjer ? Jajco ! Tępe ***e trzeba walczyć z władzą PoPis a nie ze sobą !!!! A śmieszny nakaz o liczbie wiernych jest niezgodny z konstytucją ! Nawet w stanie wojennym.

    23
    8
 2. Mam pisze:

  Konstytucja – wolność uczestnictwa w praktykach religijnych ! Kropka. Rozporządzenie < ustawa < konstytucja. ZROZUMIANO?

  17
  5
 3. Karol pisze:

  Policja się nie popisala. To że ludzie wychodzili bramą ogrodzenia kościelnego to nie świadczy, że wszyscy byli w kościele…
  Połowa albo więcej była na cmentarzu . A policja nagrywała wejście / ogrodzenie na plac kościelny.

  13
  3
  • Mam pisze:

   Karol teoretycznie można policjantów z tej interwencji podać do prokuratury o podejrzenie nadużycia uprawnień. Policjant nie może wykonywać nielegalnych rozkazów!! Najgorsze, że sami kręcą bata na swoje rodziny. Już teraz ich wyszczepioni jak stado i wiele osób ma powikłania …. Zaraz wyszczepia nasze dzieci eksperymentalna terapia genową

   8
   9
 4. Obywatel pisze:

  Taka Święta parafia, a trafił się judasz …

  13
  6
 5. B pisze:

  Brawo !!!

  3
  6
 6. Sokolanin pisze:

  Nie patrzcie na przepisy ,patrzcie na liczbę zgonów ,może wreszcie coś trafi do Waszych głów .

  16
  4
 7. Mateusz pisze:

  Posraja się ale i tak do kościoła muszą iść ?

  5
  7
 8. parafianka pisze:

  “Kto chce zachować swoje życie straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je”
  Może dlatego że właśnie chodzą przyjmują Komunie Św. to nie chorują i nie umierają na covida. Porównajcie sobie ilość osób chorych i zmarłych na tą chorobę w dwóch zbliżonych do siebie ilościowo pod względem mieszkańców wioskach : Niegowie i Sokolnikach. Koli w oczy i dobra parafia i religijny, wierzący ksiądz. I to, że w czasie tak dla nas wszystkich trudnym są ludzie, którzy nie zapominają jaki jest cel naszego życia na ziemi i nie boją się tak panicznie, że im się aż mózg gotuje. Po prostu czerpią z Eucharystii życie!! To wszystko niektórym przeszkadza. Nie przeszkadzają natomiast strajki tzw. kobiet, tam można się gromadzić? Tam można żądać prawa do zabijania? To jest ok?

  11
  8
  • Obserwator pisze:

   W średniowieczu też ludzie oddawali za wiarę życie , ciekawe gdyby chodziło o życie Twojego dziecka ,czy też byś pisała takie głupoty . gdyby wiara narodu chroniła przed covidem to Polska nie miałaby czołowego miejsca pod względem zgonów na świecie z powodu covid .My nie chronimy ludności przed covidem a jedynie walczymy z jego skutkami .

   6
   2
   • parafianka pisze:

    Wiara nie chroni przed żadna chorobą. Prawdziwa wiara chroni jedynie przed potępieniem wiecznym czyli piekłem. bardzo często Święci nieśli krzyż chorób. O Polsce mówi się, że to katolicki kraj ale naprawdę wierzących jest garstka. Większości chodzi jedynie o to żeby ksiądz ochrzcił, wybieżmował bo to jest potrzebne do ślubu, itd. To bardziej przyzwyczajenie a nie wewnetrzne przekonanie. Cytat który umieściłam pochodzi z Nowego Testamentu więc nie sądzę że jest głupotą. Przyjmowanie Komunii Świętej tez nie jest głupotą bo w razie śmierci, niezależnie z jakiej przyczyny, lepiej być w stanie łaski uświęcającej niż bez niej. Życie nalezy chronić ale nie za wszelką cenę, na pewno nie za cenę życia wiecznego. Nie zrozumiesz mnie bo hołdujemy odmiennym systemom wartości.

    3
    2
 9. Obiektywny pisze:

  Tu nie chodzi o wiarę, strajki, covid czy bycie Judaszem. Po prostu o dzielenie na lepszych i gorszych, na tych co mogą i tych co nie mogą. Bunt ludzi rodzi się wtedy gdy np chcą iść do kina a nie mogą a “ci lepsi” bo wierzący do kościoła mogą

  7
  5
 10. parafianka pisze:

  Jeśli, tym którzy nie mogą żyć bez kina zamknięto kina, niech walczą o ich otwarcie. niech nie plują na inne grupy społeczne. Piszesz, że nie chodzi o wiarę. Mnie chodzi o wiarę. Różnimy się światopoglądowo.

  2
  7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *