słabe opady śniegu
-5°
-5°
niedziela
Policja na spotkaniu z uczniami w Sokolnikach
22 października 2021 r. | 12:14
0

"Brać to umierać-żyć to wybierać". Pod takim hasłem policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą szkolną z Żarek Letnisko i Sokolnik. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii prowadzonej przez myszkowskich policjantów, której hasło brzmi: "Brać to umierać- żyć to wybierać". Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia są dopalacze i narkotyki.

Policyjny profilaktyk spotkał się wczoraj z grupą najstarszych uczniów szkół podstawowych w Żarkach Letnisku i Sokolnikach. Były to spotkania, promujące kampanię myszkowskich policjantów, której hasło brzmi "Brać to umierać- żyć to wybierać". Aspirant sztabowy Robert Lipiński uświadamiał młodych ludzi o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Podczas prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych, ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Pogadanki cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mundurowy podając rzeczywiste przykłady dotyczące konfliktów z prawem młodych ludzi uświadamiał, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania omówiono również odpowiedzialność prawną nieletnich związaną z posiadaniem i udzielaniem i dystrybucją środków psychoaktywnych. Nie zabrakło bardzo cennych informacji dotyczących zagrożeń jakie niesie ze sobą internet. Policjant dużą uwagę skupił na tak zwanym hejcie. Przestrzegał młodzież przed tego typu zrachowaniami i uwrażliwiał młodych ludzi, że po drugiej stronie zawsze jest człowiek. Spotkania cieszyło się wielkim zainteresowanie. Młodzież zadawała mnóstwo pytań na które policjant chętnie odpowiadał. Na zakończenie spotkania wyświetlono autorski film profilaktyczny, który w sposób obrazowy uzmysłowił uczniom jak wielkim zagrożeniem są narkotyki i dopalacze. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *