zachmurzenie duże
-5°
-6°
środa
fot. Powiat Myszkowski
Nowy samochód dla OSP Ogorzelnik
30 września 2020 r. | 12:34
8

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogorzelniku (Gmina Niegowa) powiększył się tabor samochodowy o nowy pojazd gaśniczy. Powiat Myszkowski podczas uroczystości reprezentowała Członek Zarządu Jolanta Koral.

W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Wójt Niegowy Mariusz Rembak, Przewodnicząca Rady Gminy Niegowa Zofia Kasznia, Komendant Państwowej Straży Pożarnej Sergiusz Wiśniewski.

Przekazanie samochodu poprzedziła uroczysta msza święta i poświęcenie pojazdu.

Jolanta Koral pogratulowała strażakom - w imieniu Zarządu Powiatu i Starosty Myszkowskiego - nowego i znakomicie wyposażonego samochodu, dziękując za długoletnią służbę na rzecz Gminy Niegowa i całego Powiatu Myszkowskiego i przekazała na ręce Prezesa OSP w Ogorzelniku Józefa Sikory pamiątkowy grawerowany dyplom. /Powiat Myszkowski/8 odpowiedzi na “Nowy samochód dla OSP Ogorzelnik”

 1. Dąbrowiok pisze:

  żeby sie tak im popsuł

  9
  3
 2. Bleb pisze:

  Jeszcze andrzeja dudę mogli zaprosić

  4
  2
 3. Niegowianin pisze:

  Dąbrowiak ma racje, polać mu

  7
  3
 4. Polityk pisze:

  Witam.Bardzo gratuluję OSP Ogorzelnik
  nowego jednak inne OSP też potrzebują wsparcia finansowego a nie tylko 3 OSP takie jak OSP Ogorzelnik,OSP Niegowa oraz OSP Sokolniki.Ostatnio widziałem na własne oczy jak strażacy z OSP Mzurów do północy trynkowali garaż w Mzurowie własnymi siłami i w sierpniu cały czas coś robili przy samochodzie gasniczym chyba bez wsparcia radnego i władz gminy .szacunek dla tych ludzi co tam dzialaja.Jednak jest tam ktoś ci chce zrobić z strażą.Dajcie teraz innym strazom się wykazać a nie inwestujcie już w tę straże które są naprawdę wyposażone .dziękuję i pozdrawiam

  10
  1
  • Niegowa pisze:

   A chłopaki z osp niegowa to co? Kto im opuścił jeden i drugi garaż? Sam widziałem na własne oczy jak cała młodzież z Niegowy tam coś robila

   8
   0
 5. Klasyk pisze:

  Jak tak dalej będzie, to w przyszłości nasze OSP będą wydawać cały swój roczny budżet na ubezpieczenie wozów bojowych. Na przeglądy serwisowe zabraknie kasy i w konsekwencji te wozy będą piękną ozdobą remizowych garaży. No ale jak, skoro “Warszawa” ma nowy wóz, to “Katowice” też muszą mieć. Po co w “Katowicach” ten wóz, a no po to aby mieć czym na Floriana jechać. Czy takie zakupy można nazwać gospornością?

  0
  3
 6. Polityk pisze:

  Trzeba bardziej docenić małe jednostki OSP które swój czas i wysiłek poświęcają dla straży by coś na przyszłość było na wsiach. Zawsze jest mało pieniedzy na te przedsięwzięcia.Wiadomo gmina biedna ale diety radnych najwyższe w powiecie,tak nie powinno być.

  6
  0
 7. OBSERWATOR pisze:

  Przeciez sami ich wybralismy,to o co caman. ,80% z nich to stara kadra.To cosmy oczekiwali ,ze sie cos zmieni ?.Nie rozumiem rozczarowania.)

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *