zachmurzenie umiarkowane
22°
20°
wtorek
Dino Polska S.A.
Dino chce wynająć działkę od gminy pod market w Niegowie!
26 lutego 2019 r. | 10:34
20

Na najbliższej sesji Rady Gminy Niegowa, radni będą decydować o wydzierżawieniu działki gminnej, na której miałby powstać market Dino Polska S.A.. Chodzi o działkę w Niegowie o powierzchni 0,0437ha.

Szczegóły znajdziecie w propozycji uchwały poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Dino chce wynająć działkę od gminy pod market w Niegowie!”

 1. mieszkanka pisze:

  super

  17
  8
 2. Xd pisze:

  Po co kolejny market w Niegowie? Juz do stokrotki mało kto chodzi a co dopiero do dwóch marketów.

  7
  11
 3. Mieszkaniec Niegowy pisze:

  Zawsze to dodatkowe wpływy do budżetu gminy

  18
  7
 4. Mikolaj pisze:

  Te Dino to tylko problem dla naszej miejscowości. Mamy kilka małych sklepów które już mają ciężko, a jak powstanie kolejny market, to będą musiały zamknąć działalność. Radni musisicie bronić małego handlu, dlatego zastanówcie się nad głosowaniem nad ta uchwała.

  0
  1
 5. Mieszkaniec pisze:

  To fatalnie dla małych sklepów

  12
  6
 6. Mieszkaniec Niegowy pisze:

  A Pan który wynajął stokrotkę nie przejmował się małymi sklepami tylko kasa żeby na koncie się zgadzała a Dino to dużo tańszy market i z korzyścią dla mieszkańców gminy będzie.

  18
  8
 7. Miła Pani pisze:

  Widocznie ktoś to musiał dobrze przeliczyć… Czy się opłaca czy też nie… Wszystko fajnie tylko po co kolejny market w Niegowie?? I podobno na końcu wsi???

  4
  5
 8. Miś pisze:

  Dino tańsze? Hahahaha

  7
  3
 9. Janek pisze:

  Sklep z Polskim kapitałem, nie jak te inne biedronki. Wszystkie podatki zostają w kraju.

  8
  6
 10. Mieszkaniec pisze:

  Dino- Polski kapitał który należy do multimilionera A ci niechętnie płacą podatki

  8
  5
 11. KM pisze:

  jak dino powstanie to już współczuje wszystkim sklepikarzą, przy dwóch marketach to sprzedadzą tylko rano pieczywo i w niedziele piwo.

  8
  5
 12. Sokolniki pisze:

  Szkoda, że nie w Sokolnikach. Dalej trzeba będzie jeździć na większe zakupy do ościennych gmin – Lelów i Kroczyce 🙁

  0
  0
 13. pawniegowa pisze:

  powinno być sklepów sporo a klijent wybiera gdzie kupować gmina ma podatki ludzie prace wygodę brawo jeszcze powinna powstac BIEDRONKA.

  16
  4
 14. Fred pisze:

  Też jestem za. Im więcej sklepów tym lepiej dla nas klientów, ale przede wszystkim Niegowa nie będzie odstawać od innych gmin, jak Lelów, Janów czy Kroczyce w których jest Wafelek i Delikatesy Centrum. Niech się gmina rozwija i niech się w końcu coś tu dzieje. Za sklepami mogą iść inni, spożywka to nie wszystko i jak niektórzy stracą to inni zyskają.

  19
  3
 15. Sklepikarz pisze:

  Gmina własnymi rękami załatwia swoich podatników .Brawo.

  3
  6
 16. Fred pisze:

  Duży sklep – większe podatki dla gminy. Sklepikarzom co najwyżej spadną obroty, najbardziej jednak Stokrotce, ale okólny bilans i tak dla gminy wyjdzie na plus, nawet jeśli ktoś będzie musiał zamknąć sklepik. Przypomnę jak niektórzy właściciele małych sklepów narzekali gdy miała powstać Stokrotka i co jakoś nikt nie zamknął sklepu, co najwyżej spadły obroty i niektórzy poczynili cięcia np. zwalniając pracowników, ale za to dwa razy tyle pracowników przyjęła Stokrotka.
  W dodatku za dzierżawę działki przyległej gmina może dostać 3600 zł rocznie i zakład komunalny nie będzie musiał wycinać chaszczy dwa razy do roku i utrzymywać działki w czystości, można o tym poczytać tutaj:
  http://www.niegowa.bip.net.pl/?a=5095

  10
  1
 17. Mieszkaniec pisze:

  A gdzie są Ci co krzyczeli wara marketom ,na sesję nie przyszli protestować żeby zablokować uchwałę dotyczącą dzierżawy dla Dino.

  6
  2
 18. Daniel pisze:

  Popieram, będzie konkurencja dla stokrotki i z korzyścią dla kupujących . A Dino to dobry market jest, w Janowie też go budują.Pozatym małe sklepy w Niegowie mają ceny wysokie a jakość marna więc dla ludzi to tylko na plus będzie.

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *