rozproszone chmury
11°
sobota
docplayer
Szkody łowieckie na terenie gminy
16 kwietnia 2018 r. | 11:13
1

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2018 roku Ustawy z dnia 22 marca 2018 roku o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw, informujemy, że zgodnie z art. 46 ust. 3 ustawy Prawo łowieckie, od dnia 1 kwietnia 2018 roku, wniosek o szacowanie szkód w uprawach i płodach rolnych wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny, w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do organu wykonawczego gminy właściwej ze względu na miejsce wystąpienia szkody, tj. do Wójta Gminy w Urzędzie Gminy Niegowa.

Zgodnie z wytycznymi ustawowymi wniosek o oszacowanie szkód zawiera w szczególności:
- imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych;
- wskazanie miejsca wystąpienia szkody;
- wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

Szacowania szkód dokonywać będzie zespół złożony z sołtysa, dzierżawcy lub zarządcy obwodu łowieckiego oraz poszkodowanego właściciela lub posiadacza gruntów rolnych.

Odszkodowania będą wypłacane prze Koła Łowieckie w terminie 30 dni od daty otrzymania protokołu z szacowania ostatecznego.Jedna odpowiedź do “Szkody łowieckie na terenie gminy”

  1. Radny pisze:

    Ciekawe kiedy Skarb Państwa będzie szacował i wypłacał?

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *