-2°
-11°
niedziela
-4°
-9°
poniedziałek
Skarbnik gminy skończyła „zaledwie” CKU!
12 marca 2018 r. | 10:16
26

Urząd Gminy Niegowa poinformował mnie, że Cecylia Lampa - skarbnik gminy Niegowa nie ma wyższych studiów! Ba, skończyła zaledwie Szkołę Policealną dla dorosłych - CKU w Tarnowskich Górach. Lampa jest technikiem rachunkowości, a sami twierdzicie, że nie ma zdanej matury. Postanowiłem to zweryfikować w urzędzie, wysyłając stosowany wniosek.

Nie spotkałem się w żadnej gminie ze skarbnikiem "bez matury" po CKU. To chyba najgorzej wykształcony skarbnik w całym województwie śląskim. Słabe wykształcenie nie przeszkadza jej w zarabianiu ogromnych pieniędzy. Lampa miesięcznie otrzymuje 7130 zł, a według jej ostatniego oświadczenia majątkowego, Lampa zarobiła 95 592 zł w rok.

Przytoczę komentarz jednego z Użytkowników o nicku ryszardgwiazda właśnie w tej sprawie.

Pani Skarbnik pobierała nauki w Żarkach i uzyskała tytuł naukowy „Wykwalifikowany Robotnik Rolny”. Świadectwa maturalnego nie posiada na pewno, bo nie zdawała matury. Można to sprawdzić w aktach szkoły lub w Urzędzie, tylko kto to zrobi. W 1995 r. po znajomości została Skarbnikiem Gminy. Wygryzła poprzedniego długoletniego skarbnika P. Kleszcz. Za czasów Wójta Motyla przez okres ok. 5-6 lat zatrudniła na stanowisku archiwisty swojego syna Marka, który nie zarchiwizował żadnego dokumentu. Wynagrodzenie z gminy pobierał co miesiąc. Zatrudniła w szkole w Niegowie swoją synową żonę Marka. Zatrudniono w księgowości 2 pracownice z wykształceniem ekonomicznym ale to nic nie dało. Kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej z Katowic przeprowadzone w gminie w wydziale księgowości wykazały taki bałagan, ze groziło to dużymi karami pieniężnym. Motyl zatrudnił pracowników RIO z Krakowa zapłacił im z budżetu gminy i zakwaterował w Mirowie przez 2 tyg. P. Wójt utworzyła stanowisko Główny Księgowy Budżetu Gminy. Jest to fikcyjne stanowisko. Skarbnik co miesiąc 7.100, Główna Księgowa ok. 5 tyś. Jak braknie im na pensje to wezmą kredyt. A wszystko i tak pokryją podatnicy. Byle do wyborów.

Mnie zastanawia jedno. Jak ktoś po CKU może zostać skarbnikiem gminy?

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Skarbnik gminy skończyła „zaledwie” CKU!”

 1. Wyborca napisał(a):

  jak ona została skarbnikiem?

 2. Jan Nowak napisał(a):

  Została przyjęta do pracy przez Motyla tylko dlaczego jeszcze tam pracuje jak jego już dawno nie ma. Czyżby Nasza Pani Doktor bała się jej ?? A tak na marginesie Panie redaktorze to proponował bym się przyjrzeć innym pracownikom UG gdyż to nie jest jedyny przypadek, że praca została załatwiona po znajomości dla osoby bez kwalifikacji.

 3. Pracownik napisał(a):

  Ale dalej cytowana jest bajka o zatrudnieniu pracowników RIO czyli Regionalnej Izby Obrachunkowej z Krakowa.

 4. Pracownik napisał(a):

  Została zatrudniona przez Pałęgową na polecenie Milewskiego.

  • wiesiu napisał(a):

   Dokładnie Milewski żadzil dlatego Lampy. Cesarze. Boroń wszystko pracuje w gminie w wodociagach siostra no zatrudniła syna Dariusza no potem synowa a wogóle sama rodzina pracuje w Gminie Pani Doktor zajmuje się Panem Laseckim a nie Gminą.

 5. Anonim napisał(a):

  Skoro jeszcze pracuje, to Szanowni Państwo, może oznacza to, że dobrze się sprawuje? Z tego co wiem, to w Urzędzie nie tylko piją kawę, ale i ciężko pracują psychicznie….

 6. Obserwator napisał(a):

  To już robi się cyrk, została Głównym Księgowym Budżetu Gminy ok.6 tys. ,księguje ZOZ następne wynagrodzenie a teraz ma ochotę zostać Skarbnikiem. Powiedzenie daj komuś palec to już nie odpuści aż weżmie ręke.

 7. Świadomy wyborca napisał(a):

  Próbował się ktoś zastanawiać jaki jest cel działalności spółki PGMEDIA, będącej redakcja tego oraz kilku innych krytycznie nastawionych do władz lokalnych portali? Na myśl przychodzi mi jedynie pisowska propaganda realizująca taktykę „dziel i rządź”. Jeśli się nie mylę, to możemy w niedalekiej przyszłości oczekiwać prezentacji „jedynie słusznych” kandydatów oraz wychwalania ich nowatorskiego i transparentnego podejścia do samorządności. Dojna zmiana – level ZGARNIAMY SAMORZĄDY ZA WSZELKĄ CENĘ. Jesli taki schemat obowiązuje w całym kraju, to pora ZACZĄĆ MYŚLEĆ albo UCIEKAĆ!

 8. Obserwator napisał(a):

  Albo ktoś z najbliższej jego rodziny.

 9. Grabarz napisał(a):

  Ja słyszałem że Boguś ma startować

 10. Wiesiek napisał(a):

  Przecież to jak ludzie mówiá ,,prosta babina,, dajcie spokój przecież jak kto nie ma szkoły to co ma wiedzieć. Jà pewnie tez zaraz zwolnià, ona pewnie ma już doć, tyle jej co sobie zarobiła….

 11. Wojtek napisał(a):

  Słyszałem ze Ona sie ma za wielką panią, ale to tylko ona tak ma w swoim wyobrazeniu, bo ludzie to ją mają za zwykłą kobicine z Niegowy….

 12. Obserwator napisał(a):

  Co Wy chcecie od tej kobiety siedzi cicho nikomu nie wchodzi w drogę ,czego więcej wymagać od urzędnika.

 13. Klara napisał(a):

  Pewnie Ta pani zna ustawę o rachunkowości jak również ustawę o finansach publicznych Jakie zadania spoczywają na skarbniku w zakresie wewnętrznej kontroli finansowej i ciekawe czy takowy kontrole przeprowadza na przykład zgodności operacji finansowych czy dowodów księgowych

 14. Wiesio napisał(a):

  Klara znasz dobrze akty prawne i obowiązki księgowej czy przypadkiem nie pracujesz w gminie jako księgowa

 15. Obserwator napisał(a):

  Wiesio to co piszesz to jest 100% pewność.

 16. Adam napisał(a):

  Jak to musi się wybielić, Wiesio ma racje, ale i tak wszyscy wiedzą jaką ma wiedze, taką jak i szkołę. .., idzie i o proste pytania pyta tej L. S… I R. N, A POCHWAŁY ZBIERA NA SIEBIE, lizi….lizi…. nie ośmieszajmy się wszyscy w gminie wiemy jak jest….

 17. Mieszkaniec napisał(a):

  Albina!!! Co Ty opowiadasz, dzięki temu redaktorowi to prawda wychodzi na jaw, brawo Panie redaktorze, takich właśnie potrzeba ludzi oby prawdę przeczytało społeczeństwo. Brawo panie redaktorze. Albina nie broń się już w tak podstępny sposób, wiemy kim jesteś……

 18. Bliżyce napisał(a):

  Tak trzymać Panie redaktorze, jest pan dobry , pisze pan tak jak jest. Super, niech się wstydzą, a nie puszą…

  • Łutowiec napisał(a):

   Bliżyce a co powiesz na to, że ta tępa władza da wam drugi mandat we wsi podobno już na najbliższej sesji. Odyńce jedne co nie???!!!!

   • Bliżyce 2 napisał(a):

    To nie władza nam daje tępa czy wybitna, to arytmetyka, Łutowiec nie rozumiem twojej irytacji?

 19. Obiektywny napisał(a):

  To prawda, że PG podkręca umieszczane informacje komentarzami pisanymi pod różnymi nickami ale nie usuwa żadnych komentarzy tego mu zarzucić nie można. Albina oczywiście ma pełne prawo do obrony.

 20. Alwazajew napisał(a):

  „Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczek) dla zapewnienia jej pełnej funkcjonalności oraz do celów statystycznych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację do umieszczania plików cookies na Twoim komputerze. Ok ” Takiej treści komunikat pojawiający się na pierwszej stronie „wniegowie.pl” pozwoli średnio rozgarniętemu użytkownikowi komputera na zidentyfikowanie „anonimowego” ha ha użytkownika 🙂 oraz na przeglądanie zawartości waszych urządzeń mających dostęp do internetu.
  Dobrej zabawy anonimusy 😉

 21. Obiektywny napisał(a):

  Alwazajew! to prawda że w sieci nikt nie jest anonimowy. Natomiast ty sam umieszczasz komentarze i jesteś tematem niektórych.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).