-2°
-11°
niedziela
-4°
-9°
poniedziałek
GUS: Niegowa w ostatnich latach pozyskała 4,8 mln zł z UE!
02 marca 2018 r. | 09:38
6

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking dotacji unijnych za lata 2014-2016 r. (wartość umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenach gmin w Polsce) dotyczącej perspektywy unijnej 2014-2020. Jak na tym tle wypadła gmina Niegowa?

Bardzo dobrze, patrząc na inne gminy powiatu myszkowskiego. Niegowa, głównie dzięki wnioskom z 2014 roku złożonym przez byłego Wójta Krzysztofa Motyla, pozyskała z Unii Europejskiej do końca 2016 roku aż 4 823 500 zł, co dało jej w rankingu GUS 804 miejsce (na 2238 samorządów). Dla porównania Poraj w tym samym okresie pozyskał zaledwie 1,64 mln zł.

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.

Ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “GUS: Niegowa w ostatnich latach pozyskała 4,8 mln zł z UE!”

 1. Harley napisał(a):

  Niech się obecna wójt pochwali ile złożyła wniosków teraz aby W następnych latach je realizować to będziemy mieli jakieś porównanie

 2. Wyborca napisał(a):

  no właśnie ile Dorotka złożyła?

 3. Ryszard napisał(a):

  Ona składa wnioski do starosty jak widzicie aby jej dał działki pod drogę na Antolce a gminą się ona nie przejmuje w ogóle

 4. Obserwator napisał(a):

  Wychodzi kto tak naprawdę walczył o tą gminę.

 5. Jarek Kowalski napisał(a):

  Po tej kadencji wygraną i tak będzie wójt.

 6. Walery napisał(a):

  Krzysztof powróci na białym koniu i będzie dobrze:)

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).