pochmurno z przejaśnieniami
18°
16°
piątek
Dino Polska S.A.
Dino chce wynająć działkę od gminy pod market w Niegowie!
26 lutego 2019 r. | 10:34
16

Na najbliższej sesji Rady Gminy Niegowa, radni będą decydować o wydzierżawieniu działki gminnej, na której miałby powstać market Dino Polska S.A.. Chodzi o działkę w Niegowie o powierzchni 0,0437ha.

Szczegóły znajdziecie w propozycji uchwały poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Dino chce wynająć działkę od gminy pod market w Niegowie!”

 1. mieszkanka pisze:

  super

  13
  8
 2. Xd pisze:

  Po co kolejny market w Niegowie? Juz do stokrotki mało kto chodzi a co dopiero do dwóch marketów.

  7
  10
 3. Mieszkaniec Niegowy pisze:

  Zawsze to dodatkowe wpływy do budżetu gminy

  15
  7
 4. Mieszkaniec pisze:

  To fatalnie dla małych sklepów

  12
  5
 5. Mieszkaniec Niegowy pisze:

  A Pan który wynajął stokrotkę nie przejmował się małymi sklepami tylko kasa żeby na koncie się zgadzała a Dino to dużo tańszy market i z korzyścią dla mieszkańców gminy będzie.

  15
  8
 6. Miła Pani pisze:

  Widocznie ktoś to musiał dobrze przeliczyć… Czy się opłaca czy też nie… Wszystko fajnie tylko po co kolejny market w Niegowie?? I podobno na końcu wsi???

  4
  4
 7. Miś pisze:

  Dino tańsze? Hahahaha

  6
  3
 8. Janek pisze:

  Sklep z Polskim kapitałem, nie jak te inne biedronki. Wszystkie podatki zostają w kraju.

  7
  6
 9. Mieszkaniec pisze:

  Dino- Polski kapitał który należy do multimilionera A ci niechętnie płacą podatki

  7
  4
 10. KM pisze:

  jak dino powstanie to już współczuje wszystkim sklepikarzą, przy dwóch marketach to sprzedadzą tylko rano pieczywo i w niedziele piwo.

  8
  5
 11. pawniegowa pisze:

  powinno być sklepów sporo a klijent wybiera gdzie kupować gmina ma podatki ludzie prace wygodę brawo jeszcze powinna powstac BIEDRONKA.

  12
  4
 12. Fred pisze:

  Też jestem za. Im więcej sklepów tym lepiej dla nas klientów, ale przede wszystkim Niegowa nie będzie odstawać od innych gmin, jak Lelów, Janów czy Kroczyce w których jest Wafelek i Delikatesy Centrum. Niech się gmina rozwija i niech się w końcu coś tu dzieje. Za sklepami mogą iść inni, spożywka to nie wszystko i jak niektórzy stracą to inni zyskają.

  15
  3
 13. Sklepikarz pisze:

  Gmina własnymi rękami załatwia swoich podatników .Brawo.

  3
  6
 14. Fred pisze:

  Duży sklep – większe podatki dla gminy. Sklepikarzom co najwyżej spadną obroty, najbardziej jednak Stokrotce, ale okólny bilans i tak dla gminy wyjdzie na plus, nawet jeśli ktoś będzie musiał zamknąć sklepik. Przypomnę jak niektórzy właściciele małych sklepów narzekali gdy miała powstać Stokrotka i co jakoś nikt nie zamknął sklepu, co najwyżej spadły obroty i niektórzy poczynili cięcia np. zwalniając pracowników, ale za to dwa razy tyle pracowników przyjęła Stokrotka.
  W dodatku za dzierżawę działki przyległej gmina może dostać 3600 zł rocznie i zakład komunalny nie będzie musiał wycinać chaszczy dwa razy do roku i utrzymywać działki w czystości, można o tym poczytać tutaj:
  http://www.niegowa.bip.net.pl/?a=5095

  7
  1
 15. Mieszkaniec pisze:

  A gdzie są Ci co krzyczeli wara marketom ,na sesję nie przyszli protestować żeby zablokować uchwałę dotyczącą dzierżawy dla Dino.

  4
  2
 16. Daniel pisze:

  Popieram, będzie konkurencja dla stokrotki i z korzyścią dla kupujących . A Dino to dobry market jest, w Janowie też go budują.Pozatym małe sklepy w Niegowie mają ceny wysokie a jakość marna więc dla ludzi to tylko na plus będzie.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *